Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

melodija-103-stereo - Pytanie o gramofon

ppl55 27 Dec 2013 11:23 1470 9
    ppl55
    Level 8  
    Witam
    Na początku witam wszystkich użytkowników.

Mam pytanie odnośnie gramofonu melodija-103-stereo.
    Ostatnio znalazłem go na strychu. Wszystko oki i wejścia głośnikowe też.
    Natomiast mam pytanie ponieważ obok tych wejść na głośniki są jeszcze dwa wejścia z końcówkami DIN5 czyli z pięcioma bolcami obok nich jest napis w języku rosyjskim входы. czy pod nie też można podłączyć głośniki ? czy może gramofon można podłączyć pod wzmacniacz ewentualnie do gramofonu podłączyć jakieś inne urządzenie ?
    Czy w ogóle w tym gramofonie jest możliwość podłączenia pod wzmacniacz. Posiadam wzmacniacz z wejściem PHONO więc nie było by problemu.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Ja jestem w tej dziedzinie "ciemny".

Pozdrawiam Piotr
    shadow0013
    Level 34  
    Te dwa gniazda din5 to są wejścia, jak są jakieś napisy albo symbole to może się uda zidentyfikować do czego.

Wg instrukcji dolne gniazdo podłączenie magnetofonu, górne przenośnego radioodbiornika.
    ppl55
    Level 8  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź
    nie ma żadnych symboli tylko ten napis i numery 1 i 3.
    Czyli z tego rozumiem że nie ma możliwości podłączenia tego gramofonu pod wzmacniacz ?
    I jeszcze mam jedno pytanie ponieważ nie jest napisane przy wejściach głośnikowych. Jakie głośniki można pod nie podpiąć ? Czyli jaka maksymalna moc i ile Ω.

Pozdrawiam Piotr
    LeDy
    Level 43  
    Z przodu to słuchawki . Z tyłu magnetofon i przenośny radioodbiornik.
    ppl55
    Level 8  
    a nie trzeba żadnego potencjometru ? nie przeciąży mi gramofonu jeśli podgłosze na wzmacniaczu ?
    shadow0013
    Level 34  
    Gramofon ten miał dedykowane kolumienki i na schemacie brak danych o impedancji kolumn. Trzeba by przeszukać internet - są podane typy głośników. Wejście na magnetofon ma też wyjście wg standartu z tamtych czasów więc można go podłączyć do wzmacniacza.
    ppl55
    Level 8  
    Czyli z tego rozumiem że pod wejście magnetofonowe można podłączyć ten gramofon do wzmacniacza ?
    I teraz kolejne pytanie.
    Czy tym kablem da radę ?

http://www.mediamarkt.pl/lublin/adapter-vivanco-din-2xrca,id-182889

Czy może tym ?

http://www.mediamarkt.pl/lublin/adapter-hama-adapter-5pin-din-wt-2xcinch-gn-,id-182571

I czy ewentualnie jeśli przez to wejście magnetofonowe nie podziała to którymś z tych kabli da radę podpiąć do wzmacniacza przez wejście słuchawkowe ?

Pozdrawiam Piotr
    LeDy
    Level 43  
    shadow0013 wrote:
    Wejście na magnetofon ma też wyjście wg standartu z tamtych czasów więc można go podłączyć do wzmacniacza.
    Jak już to wyjście na magnetofon i wyjście na wzmacniacz i można podłączyć pod wzmacniacz.