Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP nie przechodzi w stan wstrzymania (u¶pienie)

27 Gru 2013 12:06 2775 10
  • Poziom 18  
    Witajcie, mam problem z poczciwym XP-ekiem a mianowicie gdy próbuję wł±czyć stan wstrzymania to na chwilę pojawia się czarny ekran i wyrzuca mnie do pulpitu z komunikatem: Windows XP nie przechodzi w stan wstrzymania (u¶pienie)

Komputer jest nowy (specyfikacja za zdjęciu) i mam tam zainstalowane dwa systemy: XP i Windows 7. Jak łatwo się domy¶lić na 7 nie ma z tym problemu, sprawa jest więc z brakuj±cymi sterownikami.

Wszystkie znane mi sterowniki s± zainstalowane (grafika, chipset, internet - z płytki do mobo) ale widocznie co¶ brakuje. W menedżerze urz±dzeń nie ma pytajników itp.
    Zaznaczenie hibernacji w opcjach zasilania też nie pomaga chociaż to nie o to mi chodzi. Próbowałem też używać programów typu Driver Updater do wyszukiwania brakuj±cych sterowników, którym nie ufam a które nie pomogły. Czy problemem może być pod¶wietlana klawiatura albo czytnik kart pamięci?

Może znacie sposób na znalezienia brakuj±cych sterów albo innego winowajcy?

• Poziom 10  
    A co robisz kiedy chcesz go uspać ???
  • Poziom 18  
    Co bym nie robił to nie działa, nawet ¶wieżo po wł±czeniu je¶li o to Ci chodzi
  • Poziom 35  
    SprawdĽ w podgl±dzie zdarzeń czy jest tam co¶ na temat nieudanego wstrzymania. Odł±cz wszystkie urz±dzenia na USB i sprawdĽ jaki będzie efekt próby u¶pienia.
  • Moderator na urlopie...
    Masz napisane, co odpowiada za brak wstrzymania i co należy zrobić. Zaktualizuj sterownik do ACPI, będ±cy składnikiem sterowników do płyty głównej (niekoniecznie na najnowszy - zainstaluj po prostu inny)

Jak wygl±da sprawa ACPI w BIOS? Masz ustawione na enabled?

Wiem, że win 7 działa poprawnie, ale może być taka sytuacja, że WIN 7 omija ustawienia BIOS w tym przypadku, wywołuj±c odpowiednie zdarzenie poprzez odpowiedni sterownik, a WIN XP po prostu tego nie potrafi.

Przeskanuj profilaktycznie system ADWcleaner, MBAM i CCleaner, eliminuj±c jaki¶ program zbędny, działaj±cy w tle.
  • Poziom 18  
    iagre napisał:
    SprawdĽ w podgl±dzie zdarzeń czy jest tam co¶ na temat nieudanego wstrzymania. Odł±cz wszystkie urz±dzenia na USB i sprawdĽ jaki będzie efekt próby u¶pienia.

Jest wszystko wyja¶niaj±cy komunikat :roll: :roll:
    A chyba zaraz przy starcie systemu takie co¶ się pojawia (może nie być zwi±zane)
    Windows XP nie przechodzi w stan wstrzymania (u¶pienie) Windows XP nie przechodzi w stan wstrzymania (u¶pienie)
    Odł±czałem wszystko co z zewn±trz do komputera dochodzi, oraz żeby być pewnym to także czytnik wewn±trz i USB z obudowy.

swiercm napisał:
    Zaktualizuj sterownik do ACPI, będ±cy składnikiem sterowników do płyty głównej

Niby proste ale jak to zrobić, ¶ci±gn±ć stery z downloadu MSI? ¦ci±gn±łem paczkę Intel Chipset Driver, nie pomogło.

swiercm napisał:
    Jak wygl±da sprawa ACPI w BIOS? Masz ustawione na enabled?

Nie ma takiej opcji u mnie.

swiercm napisał:
    Przeskanuj profilaktycznie system ADWcleaner, MBAM i CCleaner, eliminuj±c jaki¶ program zbędny, działaj±cy w tle.

To zrobię w wolnym czasie i jak będę miał dostęp do XP.

Troszkę pogrzebałem i znalazłem parę dziwnych rzeczy.
    Urz±dzenia systemowe -> System zgodny ze standardem Microsoft ACPI.
    Było brak sterowników. Po instalacji tych sterowników co pisałem wyżej i poklikaniu napraw problemy itp. nagle okazało się że urz±dzenie działa poprawnie chociaż wersja sterownika dalej była z 2001r. co ¶mierdzi mi brakiem sterownika a ten co jest to tylko dla picu. Dowiedziałem się że pod tym kryje się plik acpi.sys w katalogu system32/drivers. Jestem kombinatorem :D więc podmieniłem ten plik z innym znalezionym w internecie, bezskutecznie. Kombinuj±c dalej, usun±łem to urz±dzenie w celu ponownego zainstalowania przez kreatora albo stery chipsetu, żeby sprawdzić co się stanie. Stało się tak że usłyszałem dĽwięk 5 wyci±ganych pendrive, zgasła mi myszka i klawiatura oraz zmieniła się rozdzielczo¶ć pulpitu i od tego czasu nie mam jak się komunikować z systemem. Jakby wykopało obsługę wszystkich urz±dzeń. Za to po restarcie wyskoczyło okienko kreatora i zainstalowanie sterowników do Intel Smart Connect Technology.
    Musicie poczekać aż postawię windę na nowo. :)
  • Poziom 36  
    gamus15 napisał:
    Nie ma takiej opcji u mnie.
    Zakładka power. Podaj model płyty.
    gamus15 napisał:
    Musicie poczekać
    Czyżby? ;)
  • Poziom 18  
    Płyta to MSI B85-G43
    Przejechałem wszystkie zakładki i nie znalazłem nic co by sie odnosiło do tego, s± opcje, np co ma robić dioda podczas u¶pienia. Możesz ¶ci±gn±ć instrukcje pdf jak chcesz.
    beo napisał:
    Czyżby?

A co zrobimy jak teraz nic w systemie nie sprawdzę
  • Poziom 35  
    To jest standardowy Xp czy jaka¶ przeróbka?
  • Poziom 18  
    System przeinstalowany. Wersje XP mam dwie, jeden jest zwykły oryginał a drugi to jaki¶ XP Special Edition, oba z SP3 i oba tak samo działaj±.
    Teraz ogarnę wszystkie sterowniki i możemy dalej kombinować