Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schemat zegara do kuchenki elektr-gazowej MK 3480

dlew53 26 Mar 2005 11:28 5304 8
Relpol
 • #1
  dlew53
  Level 14  
  Witam serdecznie.
  Poszukuję schematu zegara do kuchenki elektr-gazowej MK 3480.
  Przy zaniku napięcia - podczas pracy piekarnika - zegar nie traci ustawień czasu lecz wyłącza się piekarnik i przez długi czas nie ma możliwości załączenia. Ponowne wyłączanie i włączanie nie skutkuje. Dopiero po ok. 30 minutach można przywrócić normalny tryb pracy ale " wsad pieczony do wyrzucenia".
  Pomóżcie.
 • Relpol
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  dlew53
  Level 14  
  Objawy te zauważyłem po 3 miesiącach użytkowania. Serwis Mastercooka jest bezlitosny, nie chcą użyczyć schematu. Producent zbył mnie wymijająco nie uznając tego przypadku za wadę i usterkę. Jednak liczę na to , że ktoś ma wejścia - jak to często bywa i udostępni nam ten schemat.
  Dziekuję za uwagę.
 • #4
  zayzayer
  Home appliances specialist
  Może tam wsadzili jakiś termik bezpieczeństwa?
 • #5
  lidmar
  Home appliances specialist
  piekarnik ma zabezpieczenie termiczne(zamocowane czesto w okolicach wylotu oparow ) prawdopodobnie jest uszkodzone i rozlancza grzalki i zalancza gdy piekarnik ostygnie.pomin to.
 • #6
  dlew53
  Level 14  
  Jak już pisałem, nawet po chwili włączenia piekarnika przez zegar i wyłączeniu napięcia zasilającego - zegar podtrzymuje swój timer - to jednak funkcja sterowania grzałka jest nieczynna. Dopiero po 30 minutach można ponownie ją załączyć, więc jest to wada samego układu sterownika - zegara. Nie mam schematu , więc nie zabieram sie za rozbieranie i badanie powodu "tej kolizji".
 • #7
  skwiro
  Level 13  
  Niewiem czy dobrze zrozumiałem post, ale jeżeli po nagrzaniu się piekarnika do pewnej temp. gaśnie światło w piekarniku lub coś działa nie tak,a kuchnia posiada zegar typu 13646-002.
  To sprujuj zamienić ze sobą przewody po zewnętrznych stronach przekaźników.

  Pozdrawiam.
 • #8
  dlew53
  Level 14  
  Witam serdecznie
  Problem dotyczy tylko zaniku napięcia zasilania - zewnetrznego - wyłączenia energetyków lub przeciążenie instalacji w mieszkaniu.
  Wówczas występuje problem z włączeniem kuchenki do ponownej pracy.

  "zegar nie traci ustawień czasu lecz wyłącza się piekarnik i przez długi czas nie ma możliwości załączenia. Ponowne wyłączanie i włączanie nie skutkuje. Dopiero po ok. 30 minutach można przywrócić normalny tryb pracy ale " wsad pieczony do wyrzucenia".

  Wada zegara - podobno fabryczna - taka uroda "tego ustrojstwa"
  Dlatego poszukuję schematu, może sam coś pokombinuję. Obecnie tylko pozostaje " zrównoleglenie zasilania piekarnika - mostek omijający zegar.
  Pozdrawiam