Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw kolumn do Yamaha RX-V675

ddokupil 27 Gru 2013 14:13 1947 6
  • #1 27 Gru 2013 14:13
    ddokupil
    Poziom 15  

Witam,
    wiem ze podobne tematy były poruszane już wielokrotnie ale każdy przypadek jest nieco inny.
    Napaliłem się na amplituner RX-V675. Do tego potrzebuję kolumn. Mój salon to w tej chwili jakieś 20m2 ale w niedalekiej przyszłości może się powiększyć dwukrotnie lub jeszcze więcej (jestem na etapie wybierania projektu) i chciałbym żeby sprzęt można było też sensownie wykorzystać w nowym lokum.
    Wiem, że najważniejsze jest moje ucho i to ono powinno zdecydować więc nie proszę o wskazanie konkretnych najlepszych waszym zdaniem tylko raczej podsunięcie modeli które warte są przesłuchania. Mój budżet to max 2000PLN.
    Mają być używane głównie do muzyki (metal/rock) ale też jako kino domowe.

0 6
  • #4 28 Gru 2013 12:39
    ddokupil
    Poziom 15  

Czytałem ten artykuł. Gdybym wcale nie miał telewizora albo stać by mnie było i na kino domowe i dobrej jakości stereo to bym pewnie w tym miejscu szukał sprzętu stereo. Fakt jest jednak taki że szukam kina domowego na którym też będę słuchał dużo muzyki. A ta Yamaha ma dla mnie takie zalety, że dobrze dogada się z moim NASem i odczyta pliki FLAC które tam są.

Jusufaki napisał:
    Mam ten sam amplituner i u mnie jest to podłączone do zestawu Jamo:
    http://www.euro.com.pl/zestawy-kolumn/jamo-s-606-hcs-3-czarny-sub-210-czarny.bhtml
    U mnie gra to ok i jestem zadowolony.

Zestaw też rozważałem, podobno te kolumny mają sporo basu, oczywiście poza subwooferem którego z resztą nie koniecznie planuje kupować od razu.

A co myślicie o Tonsil Meastro II 180 + Maestro II 60 + Maestro Center?

0
  • #5 28 Gru 2013 14:58
    Pablo1964
    Moderator

Dobry wybór. Choć moim zdaniem w obu przypadkach potrzebny będzie subwoofer. I jeszcze jedno - jeżeli słuchasz rocka, koniecznie posłuchaj ulubionej płyty na tym amplitunerze przed zakupem.

0
  • #6 28 Gru 2013 17:30
    Jusufaki
    Poziom 13  

ddokupil napisał:
    Zestaw też rozważałem, podobno te kolumny mają sporo basu

Ja uważam odwrotnie tzn. bez suba bas z frontów jest słaby.

0
  • #7 29 Gru 2013 02:20
    Pablo1964
    Moderator

To raczej wina amplitunera niż kolumn. Tak czy inaczej, subwoofer będzie konieczny.

0