Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring garażu i okolic

27 Dec 2013 17:52 1503 4
  • Level 2  
    Witajcie,
    własnie kończę budowę garażu, który jest dośc daleko od domu - ok 150-200m w związku z tym oraz z przeznaczeniem na maszyny, chce założyć monitoring.
    Garaż ma wymiar 21x15m.
    Ma 3 bramy wjazdowe: 1. na krótszy boku, 2. na dluższym.
    Wjazd na posesję jest na krótszym boku garażu, ale nie na tym gdzie jest brama.

Zastanawiam się nad postawieniem systemu cyfrowego (IP).
    Myślę o 4 kamerach, po jednej na bramę i jednej ogolnej na wjeździe.

Wstępnie rzuciłem okiem po aledrogo, poczytałem 2 dni elektrodę i mam wstępny zestaw pytań.
    1. Czy na taki system starczy mi 5tys zł?
    2. Co wybrać z dość taniego sprzętu?
    - rejestrator: vivotek, internec, bcs, hikvision?
    - kamery: jakiej firmy? warto lepiej takie które dobrze widzą w nocy czy lepiej założyć halogen na fotokomórkę i taką lampą doświetlać?
    3. Do domu mam dość daleko - jak pisałem koło 200m. Myślę żeby rejestrator i switcha postawić w garażu - wiem że nie jest to bardzo bezpieczne, ale będę miał problem z dostępem do szybkiej sieci i musze pójść w tym kierunku a garaż spiąć z domem po wifi.
    Jak tego typu urządzenia będą pracować w garażu nie ogrzewanym? Jak kwestia zimnego otoczenia - porannej rosy?
    4. Warto pakować się w PoE czy lepiej do każdej kamery podciągnąć prąd? Na jakie dystanse może pracować PoE? 25m będzie ok?
    5. Niektóre NVRy mają wbudowane switche, inne nie. Jak to działa?
    Podpiam nvr do switcha a do niego kamery?
    6. czy są duże różnice w cenie urządzeń na 4 a 8 kamer? zastanawiam się czy w przyszłości nie postawić 2 kamer na innym budynku i podpiąć je z tą siecią - odległość ok 50-80m (kablem) bo w linii prostej jest to koło 20-30m.
    7. Możecie zaproponować coś w tych pieniądzach?
  • Level 19  
    Witaj, weź narysuj albo z googla daj mapke aby pokazać podwórko oraz garaż i na co chcesz dokładnie monitorować. Masz tam jakieś oświetlenie? Czy kamery bedą zamontowane na garażu czy wchodzą slupy w gre? jaki wysoki jest ten garaż? czy kamery mają być zamontowane w środku czy na zewnątrz? rejestratory ze switchem zapomnij jeżeli nie chcesz mieć problemów. Jest takie powiedzenie jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Załóżmy że padnie ci zasilanie to nie masz nagrywania i podglądu z archiwum a tak wymieniasz na switch. Nadajniki do przesyłu do domu to ubiquiti najlepiej na 5GHZ. Odpisz na moje pytania to odpowiem więcej.

Dodano po 1 [minuty]:

Narysuj podwórko albo podaj wymiary działki i umiejscowienie garaży. Więcej napisałem na priva
  • Level 2  
    1. na razie nie ma oświetlenia - stoi praktycznie w polu, do sąsiada mam z 50m
    2. Nie ma słupów więc tylko garaż.
    3. Dach zaczyna się na wysokości 5.5m w szczycie ma 8m
    4. Wydaje mi się ze nie potrzebuję monitorować w srodku.

na priva nic nie mam
  • Level 2  
    będą oba,
    czekam na ofertę firmy ochroniarskiej aby to spiąć razem