Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardo lodówka po wymianie termostatu słabo chłodzi przy ustawieniu na max

PrOFesOr_ChAoS 27 Gru 2013 18:07 2577 6
  • #1 27 Gru 2013 18:07
    PrOFesOr_ChAoS
    Poziom 10  

Witam, mam lodówkę Ardo - teraz nie mogę podać symbolu, jest to duża jedno agregatowa lodówka z zamrażarką, ma około 11 lat.
    Problem polega na tym, że niedawno przestała chłodzić, wiec wymontowałem termostat i zwarłem na krótko i działała.
    Wymieniłem więc termostat - w sklepie dano mi innego producenta czyli Amica mówiąc ze jest to zamiennik i ze pasuje.
    Lodówka pracuje ale za słabo chłodzi nawet przy pokrętle ustawionym na max.

0 6
  • #2 27 Gru 2013 19:17
    gabares
    Poziom 18  

Czy po wymianie lodówka się wyłącza??

0
  • #3 27 Gru 2013 20:55
    PrOFesOr_ChAoS
    Poziom 10  

Agregat pracuje, ale rzadko się włącza.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Gru 2013 07:13
    gabares
    Poziom 18  

jaka jest temperatura otoczenia lodówki tz. w pomieszczeniu gdzie stoi musi być min. 18*

0
  • #5 28 Gru 2013 12:24
    PrOFesOr_ChAoS
    Poziom 10  

Stoi w garażu ocieplanym ale nie ogrzewanym jest tam około 10 c*, obok stoi druga chłodziarka i pracuje normalnie.

0
  • Pomocny post
    #6 28 Gru 2013 20:22
    gabares
    Poziom 18  

Jeżeli lodówka jest sterowana temperatura chłodziarki,a jeżeli jest tam jeden agregat to tak zapewne jest, to temperatura w niej jest prawidłowa.Po wyłączeniu się przy temperaturze +3* zanim się ociepli do temp.+7* (przykładowo) żeby się załączyć ,to minie kilkanaście godzin gdy temperatura otoczenia jest+10* .Starsze lodówki były przeważnie sterowane temperaturą zamrażalnika ,i im jest obojętne czy stoją na dworze czy w domu.

0
  • #7 28 Gru 2013 21:07
    skryn
    Admin grupy AGD

PrOFesOr_ChAoS napisał:
    Stoi w garażu ocieplanym ale nie ogrzewanym jest tam około 10 c*, obok stoi druga chłodziarka i pracuje normalnie.

I tym optymistycznym akcentem kończymy temat.
    Niepotrzebnie zabierałeś się za "naprawę" sprawnego urządzenia, zamiast poczytać instrukcję obsługi.

1