Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDMI switch z jednym wejściem i dwoma wyjściami

Xayan 27 Gru 2013 18:39 1035 5
 • #1 27 Gru 2013 18:39
  Xayan
  Poziom 2  

  Witajcie,

  Chcę podłączyć komputer na takiej zasadzie, że będę miał wybór, czy sygnał HDMI ma iść na monitor czy na TV. W tym celu, co jest logiczne, zacząłem poszukiwać switcha. Jednakże, nie mogę znaleźć takiego posiadającego jedno wejście, a kilka wyjść. O takich konfiguracjach dostępne są tylko splittery (a ja nie chcę, by obraz był przesyłany jednocześnie na obydwa urządzenia, lecz chcę sobie wybierać na które ma być przesyłany).

  W związku z tym - czy dobrze rozumuję, i switch jest tym czego potrzebuję? Jeśli tak, to dlaczego nigdzie nie mogę znaleźć takiego, który odpowiada moim potrzebom?

  A może jest tak, że switche HDMI są dwukierunkowe, i jeśli po prostu zamienię input z outputem ten będzie działać tak jak chcę?

  0 5
 • #2 27 Gru 2013 18:42
  intenso
  Poziom 38  

  A jaka masz karte graficzna w komputerze?Ja w swojej gt 430 moglem przełączać wyjścia.

  0
 • #3 27 Gru 2013 18:46
  Xayan
  Poziom 2  

  Komputera jeszcze nie mam, jestem w trakcie składania zestawu. Moje pytanie o switch jest więc "na zaś", ażebym pozbył się wszelkich wątpliwości czy mogę to wszystko podłączyć w ten sposób.

  A nawet jeśli miałbym kartę graficzną w której mogę przełączać wyjścia - to jak to wygląda? Są dwa porty HDMI i wybiera się jeden na poziomie software'owym? Czy jest to wybór między np. display portem a HDMI?

  0
 • Pomocny post
  #4 27 Gru 2013 18:54
  intenso
  Poziom 38  

  To wygląda tak ze podłączasz to co ma wyświetlać obraz,karta wykrywa urządzenia i je identyfikuje pod nazwa monitor 1 i monitor 2,jak chcesz aby obraz był wyświetlany na obu ekranach trzeba włączyć funkcje powiel ekrany i idzie obraz na dwa ekrany największej rozdzielczości jaka obsługuje nam najsłabszy ekran czyli tv mi obsługiwał full hd a monitor hd ready to szlo na oba hd redy,jeżeli chcesz aby szedł obraz na tv to się zaznacza monitor 1 lub dwa w zależności gdzie będziesz miał przypisany tv.
  Monitory przełącza się bardzo szybko na windows 7 robiłem to tak ze na pulpicie prawy myszy-rozdzielczosc ekranu i miałeś trzy opcje do wyboru,powielanie oraz monitor 1 i monitor 2.

  0
 • #5 27 Gru 2013 18:56
  Xayan
  Poziom 2  

  O, to jest bardzo ciekawe rozwiązanie. Wezmę to pod uwagę przy wyborze karty graficznej.

  Bardzo prosiłbym jednak jeszcze o odpowiedź na temat switcha HDMI.

  0
 • #6 27 Gru 2013 18:59
  intenso
  Poziom 38  

  Xayan napisał:

  Bardzo prosiłbym jednak jeszcze o odpowiedź na temat switcha HDMI.  Z tym to już nie do mnie,nie zagłębiałem się w tym bo karta spełniała swoja funkcje,nawet dźwięk w Hd podawała do amplitunera.Jeszcze dodam ze jak puszczałem obraz na tv to już szedł w fullhd bo nie podawałem obrazu na monitor.

  0