Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polo 9N 1.2 40kw - Temperatura silnika ?

Bartek* 27 Gru 2013 19:10 1428 2
  • #1 27 Gru 2013 19:10
    Bartek*
    Poziom 8  

Witam
    Posiadam od niedawna polo jak w temacie. Zastanawia mnie wskaźnik temperatury płynu chłodzącego. Gdy się silnik nagrzewa to wskaźnik temperatury się podnosi. Gdy silnik się nagrzeje na wskaźniku jest 90 stopni. Niezależnie czy samochód stoi w korku czy jedzie. Wskazówka ani nie opada ani nie rośnie. Jeszcze nie zdarzyło mi się by wskaźnik pokazał powyżej 90 stopni . Wczoraj zostawiłem go na biegu jałowym chodził jakieś 20minut a temperatura jak była 90 stopni tak była. Jeszcze ani razu nie włączył mi się wentylator. Jaka musi być temperatura aby włączył się wentylator ? Wcześniej miałem cinquecento 900 i wskaźnik pokazywał w korku wyższą temperaturę a przy normalnej jeździe wskazówka trochę spadała a powyżej 90 stopni włączył się wentylator . Dajcie jakieś wskazówki czy to normalne z tą temperaturą . Z góry dziękuję .

• Pomocny post
    #2 27 Gru 2013 19:19
    kobylak2206
    Poziom 17  

Wszystko jest ok. Temperatura eksploatacyjna to ok 90*C (87-92) a licznik jest tak skonstruowany że tych 4 stopni wahania nie pokazuje. Masz sprawny termostat więc pokazuje 90*C. Wentylatory włączają się na 95*C pierwszy bieg 102*C drugi bieg. Masz wszystko sprawne więc nie szukaj usterki. VW to nie pikaczento.

• #3 28 Gru 2013 16:28
    Bartek*
    Poziom 8  

Dziękuje za pomoc masz rację cienki to nie to samo co polo . Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME