Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux Ergospace XXL 110 - opalona płytka modułu mocy

Przemek-Elektronik 27 Gru 2013 19:41 2535 0
    Przemek-Elektronik
    Poziom 12  
    Witam serdecznie, mam proste pytanie do Panów o moduł sterowania mocą w odkurzaczu Electrolux Ergospace XXL 110. Jest to odkurzacz mojej koleżanki, i jak mówi dzisiaj podczas odkurzania wyłączył się i już więcej nie uruchomił. Przybyłem po niego dosyć szybko bo byłem w okolicy i jak go odbierałem był jeszcze lekko ciepły, jednak nie udało mi się go uruchomić u niej. Zawiozłem więc go do siebie i o dziwo normalnie go uruchomiłem, jednak profilaktycznie postanowiłem go rozebrać w celu zrobienia "przeglądu" i wyczyszczenia. Oto zdjęcia modułu, ponieważ zaciekawiła mnie na nim opalenizna.

Electrolux Ergospace XXL 110 - opalona płytka modułu mocy Electrolux Ergospace XXL 110 - opalona płytka modułu mocy Electrolux Ergospace XXL 110 - opalona płytka modułu mocy

Zastanawia mnie, czy płytka o której piszę w tytule powinna być aż tak opalona? Czy te rezystory rzeczywiście w normalnych warunkach pracy powinny się aż tak grzać? Może to na skutek przeciążania silnika, ponieważ dostałem odkurzacz z meeega pełnym worem, ledwo zasysał z nim. Jeżeli tak, to pytanie czy należy je wymienić (choć wyglądają na całkiem sprawne) czy też mogą zostać, bo np. są odpowiedzialne za przegrzewanie się silnika właśnie, a jej zalecić częstszą zmianę worków?

Niestety nie mam schematu, wiem że niczego nie wywróżycie, ale pytam ponieważ macie na pewno większe doświadczenie z tym niż ja. Dodam że sterowanie mocą odkurzacza działa bez zarzutów.

Z góry dziękuję za odpowiedź i chęć pomocy. Pozdrawiam, Przemek.