Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips FW-C380 - Wieża Philips i dekoder Mediabox+ od NC+

macko4 27 Gru 2013 19:57 2592 11
  • Sklep HeluKabel
  • #2 27 Gru 2013 20:20
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Pod gniazdo SCART w dekoderze podłączasz przewód którego przykładowy wygląd masz poniżej

Philips FW-C380 - Wieża Philips i dekoder Mediabox+ od NC+

a drugi koniec podłączasz do wieży Philips FW-C380 pod wejście które może być oznaczone jako AUX/VIDEO/CDR/IN. Powodzenia. Pozdrawiam.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 28 Gru 2013 15:13
    macko4
    Poziom 12  

Czyli nie ma możliwości przesłania dźwięku za pomocą analogu pozostaje tylko cyfrowo za pomocą kabla Sdif tak ?

0
  • #6 28 Gru 2013 15:21
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

macko4 napisał:
    pozostaje tylko cyfrowo za pomocą kabla Sdif tak

Nie, potrzebujesz konwerter SPDiF->coaxial..., lub SPDiF-> 2 RCA, sugeruję się tym, co widać, a właściwie nie widać na tym foto wieży.

0
  • #7 29 Gru 2013 18:24
    macko4
    Poziom 12  

KOCUREK1970 napisał:
    macko4 napisał:
    pozostaje tylko cyfrowo za pomocą kabla Sdif tak

Nie, potrzebujesz konwerter SPDiF->coaxial..., lub SPDiF-> 2 RCA, sugeruję się tym, co widać, a właściwie nie widać na tym foto wieży.

Możesz mi podać linki do tych przewodów bo jakoś nie mogę ich znaleść. A tutaj masz fotki wieży Link

0
  • #8 29 Gru 2013 19:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

macko4 napisał:
    Możesz mi podać linki do tych przewodów bo jakoś nie mogę ich znaleść

To nie są przewody!, to konwertery z jednego sygnału w drugi, potrzebujesz to:
    http://www.euro.com.pl/wzmacniacze-sluchawkowe/fiio-d3.bhtml
    Oczywiście, na wieży jedyny dźwięk jaki będzie, to tylko analogowe stereo.

0
  • #9 29 Gru 2013 19:25
    grubs
    Poziom 32  

Podłącz tak jak sugerowano w pierwszym poście. Dźwięk będzie na scarcie pomimo że podepniesz przez HDMI.
    Tylko musisz podłączyć wieżę do wejścia aux czyli potrzebujesz dodatkowo przejściówkę z 2xchinch na mini jack.
    Nie potrzebujesz żadnych konwerterów tylko te 2 przejściówki (koszt do 10 zł)

0
  • #10 29 Gru 2013 20:40
    leszekpo59
    Poziom 26  

macko4 napisał:
    Dzięki wielkie ;) A jak się dokładnie nazywa ten kabel ? Dokładnie taki ma być http://allegro.pl/kabel-euro-2rca-cinch-audio-out-3m-0232-i3797201971.html?source=mlt ?

Witaj. Przewód, który podałem oraz który Ty pokazałeś, jest tym, który potrzebujesz. Odnośnie dźwięku na EURO, gdy dekoder pracuje poprzez HDMI, to jest podawany. Dlatego przewód, który podałem, jest właściwy. Jednak, nie każdy sklep posiada właściwie dla Ciebie podłączone końcówki, bo mogą być do układu, gdzie na chinczach będzie sygnał audio i wideo i to podpinamy do starego TV. Dlatego, najbezpieczniej jest zaopatrzyć sie w przewód z sześcioma końcówkami, bo tam na pewno będą te, które potrzebujesz. Powodzenia. Pozdrawiam.

0
  • #11 31 Gru 2013 00:51
    macko4
    Poziom 12  

grubs napisał:
    Podłącz tak jak sugerowano w pierwszym poście. Dźwięk będzie na scarcie pomimo że podepniesz przez HDMI.
    Tylko musisz podłączyć wieżę do wejścia aux czyli potrzebujesz dodatkowo przejściówkę z 2xchinch na mini jack.
    Nie potrzebujesz żadnych konwerterów tylko te 2 przejściówki (koszt do 10 zł)

Czyli najlepiej jeśli kupie ten przewód http://allegro.pl/przejscie-kabel-rca-wtyk-x6-scart-euro-wtyk-1-5m-i3818110689.html oraz ten http://www.euro.com.pl/kable/techlink-640023-audio-wideo.bhtml tak ? A ten drugi kabel do jakiego Auxa mam podłączyć, do telewizora ?

0
  • #12 31 Gru 2013 09:12
    grubs
    Poziom 32  

Nie bo masz tu dwa męskie gniazda chinch.
    Kup tą przejściówkę Euro -chinch lub taką samą z przełącznikiem in out i kabel który podałeś jako drugi. Tu masz taniej chinch na mini jack
    Ale to sygnał analogowy więc jak kupisz lepszej jakości kabelek lepszy dźwięk powinieneś uzyskać. No ale ma to sens jeżeli kupisz też lepszej jakości przejściówkę z mojego pierwszego linku. Bez problemu znajdziesz.

0