Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik LS IG5 - brak napięcia na wyjsciu

27 Gru 2013 20:20 2169 9
  • Poziom 10  
    Witam. W falowniku LS najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ driver igbt IR2233J. Proszę podpowiedzieć jak go sprawdzić. Na wejściu układu,Hin123 i Lin123 pojawia się napięcie prostokątne zmieniające się w zależności od zadanej częstotliwości. Na wyjściu HO123 i LO123 brak napięcia.Na wyświetlaczu brak błędów.
  • Poziom 10  
    Może ma ktoś schemat takiego falownika? Lub jaki sygnal powinien być na Itrip przy sprawnym ukladzie a jaki jak jest blokowany?
  • Poziom 26  
    A po co ci schemat?
    Przecież to typowa aplikacja.
    Na początek sprawdź napięcia zasilające.
  • Poziom 10  
    Napiecia po prostowniku ok. A reszta to tak jak pisalem. Zasilanie na IR 15V także ok. Na wej. Hin1,2,3 Lin1,2,3 dochodzi sygnal prostokatny. Brak wysterowania na IGBT. We wtorek będę miał nowy driver to się wszystko wyjaśni. Moduł pomierzony w miarę możliwości i wygląda ok.
  • Poziom 26  
    Za nim zaczniesz lutować, weź pdf i sprawdź co się dzieje na wej sterujących np. SD.
  • Poziom 10  
    Możesz mi napisać co ma być na wej SD przy prawidłowej pracy falownika?:)
  • Poziom 26  
    W pdf masz dokładnie rozpisane funkcje poszczególnych pinów i sygnały. Nie ma sensu przepisywanie pdf-a.
  • Poziom 10  
    Jakbym wiedział dokładnie jak ma być to bym nie pisał. Wg. mnie przy nieblokowanym ukł. na wej SD ma być stan niski. Jutro sprawdze.
  • Poziom 12  
    Odgrzewam temat, bo mam podobne objawy i czy to może być ten sam układ walnięty?
    Objawy (falownik współpracuje ze sterownikiem Carela VTS): zasilanie jest, ekran i klawiatura w pełni funkcjonalna, _nie wywala żadnych błędów_ komunikacja ze sterownikiem jest i na sterownik też nie przekazuje błędów, zadawanie częstotliwości działa prawidłowo, ba nawet na wyświetlaczu falownika częstotliwość jest, zwiększa się z czasem przyśpieszania ,tyle tylko że na wyjściu zero, no i oczywiście silnik stoi. Przywracanie ustawień fabrycznych nic nie dało.

Mam inny tak sam falownik chyba z walniętym układem zasilania pierwotnym, bo całkiem padnięty...myślę co by nie spróbować przelutować tego IR2233J...tyle czy to na pewno to?
  • Poziom 26  
    Nie pchaj się w przelutowywanie.
    Pdf do ręki i mierzysz sygnały. Czy napięcie dochodzi do IGBT?