Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świecące czerwone oczy. Jak coś takiego zrobić?

JollyRoger 26 Mar 2005 14:11 3161 18
  • #1 26 Mar 2005 14:11
    JollyRoger
    Poziom 21  

Witam, niedawno oglądałem film Sztorm Stulecia i podobał mi się efekt (zdjecie) świecących czerwonych oczu. Wiem że to było zrobione komputerowo ale tak sobie myślałem że ciekawie było by coś takiego zrobić ;). Myślałem o zakupie zwykłych okularów na rynku i przyczepienia małych diód SMD na środku szkieł. Albo skierowania diód bezpośrednio na oczy. (Tak sie składa że będe miał okazje postraszyć tym ludzi w nocy). Czy coś takiego da się zrobić?
    Świecące czerwone oczy. Jak coś takiego zrobić?

0 18
  • #2 26 Mar 2005 14:27
    morda85
    Poziom 14  

no raczej żaden problem. muszą być tylko baaardzo ciemne okulary. dwie diodki smd dwie bateryjki od zegarka i jazda.

0
  • #3 26 Mar 2005 14:33
    JollyRoger
    Poziom 21  

No właśnie, a w nocy z ciemnymi okularami będzie cięzko coś zobaczyć. A można ze zwykłymi przezroczystymi szkłami tak zrobić?

0
  • Pomocny post
    #4 26 Mar 2005 15:09
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pewnie że można. Tylko że efekt będzie w ciemnociach. Jak będzie jasno, to będzie widać te diodki. W nocy mozesz nawet wykozystac same ramki, bo potrzebujesz jedynie stelaż pod te diody.

Dodano po 3 [minuty]:

Możesz też kupić specjalne szkła kontaktowe o różnych wzorkach na źrenicy. Jak dobrze poszukasz, to oże znajdziesz coś aktywnego w UV. Wtedy tylko dwie diodki ultrafioletowe i dopiero będzie zabawa.

0
  • #5 26 Mar 2005 15:16
    JollyRoger
    Poziom 21  

Ciekawie sie zapowiada. A co Wy na to, aby wsadzic zwykłe diody w oprawki i skierować je bezpośrednio na oczy (oczywiscie o bardzo slabym swietle)?

0
  • #6 26 Mar 2005 15:52
    Błażej

Nawet słabe źródło swiatła jakim bedzie dioda mieszczona tak blisko oka w ciemności może oślepiać. No ale próbuj. Tak i inaczej. Wybierzesz najlepszy efekt.

0
  • #7 26 Mar 2005 18:14
    JollyRoger
    Poziom 21  

Błażej - te podziękowania za pomysł ze szkłami kontaktowymi :D Dam znac jak to zrobie :)

0
  • #8 29 Mar 2005 07:36
    prokopcio
    Poziom 29  

Hej! Mój szwagier "wynalazł" inny ciekawy, podobny ale śmieszny a nie straszny jw. efekt: wskaźnik laserowy włożył do nosa - super! cała kichawa świeci na czerwono !!! Nie wiem tylko na ile promienowanie z takiego wskaźnika jest szkodliwe.

0
  • #9 29 Mar 2005 10:10
    JollyRoger
    Poziom 21  

Raczej za słabe żeby uszkodzić nos :) Efekt może być ciekawy ale ja potrzebowałł bym cos takiego jak na zdjęciu. Ale już mam pomysł: kupie stare okulary i na srodku wywierce dziurki na dwie diody led 3mm.

0
  • #10 29 Mar 2005 15:29
    lechm56
    Moderator

Myślę że dobre będą okulary z "szkłami" plastikowymi(za parę zł w aptece.

0
  • #11 29 Mar 2005 17:39
    Błażej

Lepiej wstaw tam diody smd. Są mniejsze niż 3 mm. Albo pokombinuj ze światłowodem. Wtedy bateria i dioda (może być jedna) gdzieś na bok a światłowodem przed oko.

0
  • #12 29 Mar 2005 17:42
    JollyRoger
    Poziom 21  

Ciekawy pomysł z tymi światłowodami, tylko gdzie moge je dostać?

0
  • #13 29 Mar 2005 17:49
    lechm56
    Moderator

Widziałem takie lampy(same światłowody)

0
  • #14 29 Mar 2005 17:54
    JollyRoger
    Poziom 21  

Oczywiście chodzi mi o takie plastikowe światłowody a nie szklane stosowane w telekomunikacji :)

0
  • #15 29 Mar 2005 17:56
    Błażej

Właśnie w tych lampach. W sklepach z oświetleniem na pewno mają aki bajer. Biały "pióropusz" zmieniający cyklicznie barwę na końcach.
    Od biedy możesz sam zrobic taki światłowód rozciągając na ciepło pręt z pleksi.

0
  • #16 29 Mar 2005 17:59
    JollyRoger
    Poziom 21  

Oki, spróboje z tymi swiatłowodami, jak sie uda to wrzuce tu jakies fotki.

0
  • #17 01 Kwi 2005 21:59
    puszak
    Poziom 28  

Witam
    Widziałem takie lampki na rynku były po 15 zł ale w cyrku czy na straganach są takie latarki po okolo 3 zł ze światłowodami.

0
  • #18 02 Kwi 2005 14:35
    Błażej

A tak sobie przypomniałem, że jak natniesz płyte z poliwęglanu i podświetlisz ją z boku, to to naciecie będzie emitować światło (tak podświetla się frezowane w poliwęglanie napisy). Wystarczy więc wziąć okulary z plastikowymi szkłami, nafrezować w odpowiednich miejscach otworki (nie na wylot) i podświetlić to diodą umieszczoną z boku szkła. Nafrezowany punkt powinien świecić w ciemnościach.

0
  • #19 02 Kwi 2005 15:38
    JollyRoger
    Poziom 21  

A czy całe szkła też nie będą lekko świecić na czerowno?

0