Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel astra f - gdy ciepły nie przechdzi płynine na lpg

$dolar$17 27 Dec 2013 22:38 1389 4
Relpol
    $dolar$17
    Level 11  
    Witam posiadam opla astre f rocznik 2002 silnik 1.4 8 zaworów. Problem jest tego typu że gdy silnik się nagrzeje zaczynają się problemy z ponownym uruchomieniem chodzi o to że muszę dosyć długo kręcić rozrusznikiem zanim załapie jak już odpali (na benzynie ) to nie może się przełączyć na gaz silnik się krztusi szarpie nim ale po około 7 sekundach przełączy się na gaz i wszystko chodzi jak należy. Tak wygląda jego każdorazowe uruchomienie na ciepło.Dodam jeszcze że gdy jeżdżę na samej benzynie wszystko jest okej żadnych problemów tylko na gazie się mu coś dzieje.
    Wymieniłem pompę paliwa, filtr paliwa, silnik krokowy, świece, przewody WN, kopułkę rozdzielacza. Proszę was o pomoc bo sam już nie daje rady a jak byłem u tych gości co gaz zakładali to wymienili mi przekaźnik bo uznali że ma styki przepalone i chcieli wymienić cewkę WN ale nie pozwoliłem na to ponieważ sprawdzałem ją w aucie kolegi.
  • Relpol
  • Relpol
    $dolar$17
    Level 11  
    Powiem szczerze że nie wiem jak to się nazywa profesjonalnie, opelek jest na monowtrysku ale w skład tej instalacji wchodzi : parownik, regulatror przepływu, mikser. Chyba wiesz o co mi chodzi
    elemen_th
    Level 29  
    Podjedź do gazownika i opowiedz co się dzieje, zapewne wystarczy regulacja instalacji.
    kwok
    Level 39  
    Problem w parowniku - nie zamyka całkowicie "wypływu" gazu i na zgaszonym silnik jest zalewany gazem. Żeby odpalić w takim stanie wypada lekko pomóc gazem i kręcić do skutku. Jeszcze szybciej się odpala jeśli odpalasz od razu na gazie (awaryjnie). Zła praca po odpaleniu to efekt pożerania przez silnik dwóch paliw jednocześnie.