Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator komputerowy podłączony do zasilacza wolno kręci

28 Gru 2013 09:47 3936 15
  • Poziom 12  
    Witam.
    Kupiłem wentylator 12V 60x60.
    Podpoiłem go pod zasilacz 12V. Niestety wentylator bardzo wolno się kręci. Co jest tego przyczyną? Wentylator podłączony jest na dwóch przewodach, żółty przewód został niewykorzystany.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    cristal2242 napisał:
    Przeczytaj co pisze na wentyltorze i zasilaczu.

No właśnie Ty przeczytaj jeszcze raz.
    Zmierz napięcie na zasilaczu przy włączonym wentylatorze i sprawdź czy napięcie zbytnio nie "przysiada"
  • Poziom 12  
    Ustawiłem na zasilaczu 12V, zmierzyłem miernikiem bez żadnego obciążenia - miernik wskazuje 10.10V.
    Po podłączeni wentylatora napięcie spada do 6.6V.
    Na dzień dzisiejszy nie dysponuję lepszym zasilaczem.
  • Poziom 33  
    Moim zdaniem kondensator w zasilaczu jest już zdechnięty algo no nie ma, temu napięcie aż tak siada. Ale po co to pisać, skoro i tak nie ma sensu się z tym grzebać? 10V na jałowym to za mało. Albo podmień elektrolit na wyjściu albo inny zasilacz.
  • Poziom 12  
    Dzięki, będę musiał poszukać nowego zasilacza :)
  • Poziom 17  
    Przewód żółty w komputerze to 12V a u ciebie jest on nie podłączony. Może to jest przyczyną ? Czerwony 5V, więc całe szczęście że zasilacz ma małą wydajność prądową bo pożegnałbyś się z wentylatorem.
  • Poziom 11  
    Witam
    Podobny problem, jestem słaby w tych sprawach a nie chce zakładać nowego tematu, w skrócie na wentylatorze pisze +12V, 28W, 190mA, jak zasilacz kupić ??, zależało by mi na trwałym zasilaczu ponieważ wentylator będzie zabudowany pod płyta sufitową.
    Jak podpinam pod ładowarkę z telefonu kręci się słabo...
    Dzieki
  • Poziom 29  
    Na wentylatorze jest napisane zapewne 12 V, 190 mA i nic więcej nie potrzebujesz moc to nie 28 W bo niby skąd 2,28 W około.
    Więc zasilacz 12 V i 3 W więcej nie potrzebujesz. :D
    Ten zasilacz co masz to jest coś nie halo, ma 6 W i nie daje rady szukaj innego.
  • Poziom 11  
    Zobocza jeszcze roz dokładnie dziś i dam znać,
    na marginesie gdzie sie klika ze ktoś pomógł bo nie widzę hehe
  • Poziom 11  
    sory ze z opóźnieniem
    Parametry wentylatora

a tu zasilacz na którym wydaje mi się że wszystko śmigo tak jak mo być, może być pod ten wentylator ?
  • Poziom 10  
    mflaku napisał:
    sory ze z opóźnieniem
    Parametry wentylatora

a tu zasilacz na którym wydaje mi się że wszystko śmigo tak jak mo być, może być pod ten wentylator ?

Będzie w sam raz ;)
  • Poziom 11  
    Oki Dzięki wielkie
    Temat do zamknięcia