Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf II - dziwny problem z elektroniką automatycznej skrzyni biegów

28 Gru 2013 12:00 1119 4
  • Poziom 10  
    Witam .
    Posiadam Golfa 1.6 D ( 54 KM ) rocznik 90/91 z automatyczną skrzynią biegów 3 biegową . Mój problem nastąpił kiedy podłączyłem przyczepkę do oryginalnej instalacji . Po tym biegi nie chciały się wbijać na włączonym silniku . Musiałem trzymać ten przycisk odpalać silnik i dopiero wbić bieg inaczej automat się blokował . Ściągnąłem plastik , i odczepiłem jedną wtyczkę 2 pinową i biegi wbijają się normalnie . I zauważyłem że przekręcając stacyjkę z tą włożoną wtyczką ten bolec z elektromagnesu wysuwa się zbyt szybko . Bez tej wtyczki nie ma tego problemu . Opisałem to najbardziej czytelnie jak potrafię . Proszę o pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sprawdź czy masz światła stopu.
  • Poziom 10  
    Dziękuje ! ! ! Faktycznie brak światła stop , okazało się że bezpiecznik nr. 20 był przepalony , założyłem nowy i wszystko działa . Po naciśnięciu pedału stop z tym nowym bezpiecznikiem ten elektromagnes normalnie pracuje .
    Może mi jeszcze tylko ktoś powiedzieć po co to było takie " zabezpieczeni" bo nie wiem jak to nazwać inaczej , żeby nie jechać bez świateł czy jak ?
  • Poziom 43  
    Żeby bez wciśniętego pedału hamulca nie włączyć napędu.
  • Poziom 10  
    Okej dziękuje ;) Temat do zamknięcia