Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć 4 urządzenia na przełączniku?

dlugilong 28 Gru 2013 12:07 753 4
  • #1 28 Gru 2013 12:07
    dlugilong
    Poziom 8  

Witam,
    Borykam się z problemem tego typu.
    Posiadam 4 urządzenia:

1. Monitor PC (ma wejścia HDMI oraz DVI)
    2. Komputer PC (ma wyjścia HDMI oraz DVI)
    3. Playstation (wyjście HDMI)
    4. Telewizor (połączony jedynym kablem pod podłogą 10 m HDMI - bez możliwości modyfikacji z komputerem PC punkt2.)

Obecnie konfiguracja jest taka:
    Monitor PC jest połączony z Playstation kablem HDMI a komputer pod gniazdem DVI (przyciskiem w monitorze przełączam źródło). Drugie wyjście na karcie graficznej w komputerze jest podłączone 10 metrowym kablem HDMI z telewizorem (służy jako drugi monitor). Wszystko działa poprawnie.

Teraz mój problem:
    Chcę, aby również Playstation mogło wyświetlać obraz na telewizorze po tym samym kablu HDMI, który idzie z komputera do telewizora, zachowując możliwość używania tego kabla z komputerem (nadal jako drugi monitor).

Myślałem nad switchem HUB który przełączał będzie źródło, ale nie wiem za bardzo jak to rozwiązać, żeby wszystkie urządzenia nadal pracowały jak dotychczas a tylko PS mogło wyświetlać obraz na TV.

Proszę o schemat lub pomoc jak to rozwiązać

0 4
  • #2 28 Gru 2013 12:33
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Może lepiej jest podłączenie PS do TV osobnym przewodem do innego wejścia HDMI?

0
  • #4 28 Gru 2013 15:31
    dlugilong
    Poziom 8  

MARCIN.SLASK napisał:
    Może lepiej jest podłączenie PS do TV osobnym przewodem do innego wejścia HDMI?

Nie mam właśnie takiej możliwości, ponieważ przewód jest poprowadzony pod podłogą i tylko ten przewód mogę wykorzystać. Chodzi o to, że do telewizora mam możliwość użyć tylko jeden przewód, który jednocześnie (lub zamiennie) miałby wyświetlać obraz z komputera.
    Co do DisplayPort to dual HDMI adapter jaki przytoczyłeś, to nawet gdybym go użył, i tak zostanie mi "ręczne" przełączanie wyjścia z karty graficznej komputera...
    Chcę, żeby to było zautomatyzowane albo chociaż jakoś przełączane bez odłączania przewodów.

0
  • #5 28 Gru 2013 15:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

dlugilong napisał:
    chociaż jakoś przełączane bez odłączania przewodów.

Użyj jakiegoś splittera HDMI, tylko pamiętaj, że powinien to być splitter aktywny!, i miał pilota, niestety ceny mogą zabić od samego patrzenia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo