Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo X200Tablet - Brak sterowników, komputer nie wykrywa piórka.

28 Gru 2013 12:58 2154 2
  • Poziom 21  
    Witam
    Wczoraj zakupiłem Lenovo X200 Tablet z pirackim Windowsem 7, wyrzuciłem go i wymieniłem na 8 gdyż u siebie na komputerze domowym również go używam i sobie chwalę, na poprzednim systemie wszystko było, działo piórko, dotyk, klawisze od tabletu, również było dodatkowe oprogramowanie od Lenovo które zamieniało pulpit na przyjazny interfejs dla "palca". Po zainstalowaniu Windows 8 system nie wykrywa dotyku, zainstalowałem komplet sterowników ze strony Lenovo, co mnie zdziwiło ze do Windows 8 było ich tylko kilka sztuk, pościągałem dodatkowe sterowniki na Windows 7 jak i różne dodatkowe oprogramowanie od Lenovo, nic nie przyniosło efektu, komputer ciągle nie wykrywa dotyku, zainstalowałem aktualizację od Windows 8, zalecane jak i opcjonalne ponad 100szt. łącznie i nadal nie wykrywa piórka. Mógłby mi ktoś pomóc i nakierować na odpowiedni sterownik ? Dodam że w menadżerze urządzeń mam 4 nie zainstalowane urządzenia, nie wiem jakich sterowników szukać, myślałem że te ze strony Lenovo wystarczą. Z tego co się tam doczytałem to brak modemu 3G, brak sterowników od czytnika linii papilarnych, brak Kontrolera PCI Simple Communications, oraz jest jedna pozycja nieznane urządzenie, sterowniki pod Windows 7 nie chciały współgrać z 8, na początku instalacji od razu były komunikaty że nie zgadza się wersja systemu. Model dokładny to Lenovo X200 7453-BH7.
  • Poziom 21  
    Właśnie te nieznane urządzenie to jest sterownik od tabletu, udało mi się pobrać sterowniki z google lecz pochodzą one z laptopa Fujitsu lub Samsunga, oba nie działają poprawnie, wykrywa piórko, lecz przycisk na nim nie działa, tak samo dotyk palcem na około ekranu jest 1cm martwa strefa co uniemożliwa np. otworzenie startu, i klawiatura ekranowa wielkości 2x1 cm, nie potrafię znaleźć takich od lenovo, przetrzepałem strony w internecie i nic.