Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Opel/VC] - 1.8PB, kilka błędów i wysokie spalanie.

28 Gru 2013 13:00 1713 8
  • Poziom 25  
    Witam,
    Autko jak w temacie, vectr C, 1.8PB 122KM bez lpg, rok 2002. Jakiś czas temu silniczek zaczął przerywać, szarpać przy przyśpieszaniu itp. Na wolnych obrotach słychać było cykliczne strzały w wydech. Poszły świece do wymiany i wszystko wróciło do normy :] Moc ok, pracuje równo, nie przerywa, obroty nie falują. Został tylko błąd 0302 którego nie mam jak skasować.

Niestety check się świeci cały czas. Odczytałem błędy metodą z miganiem checka i liczeniem błysków. Błędy to 0170 1405 0302.

1405 to błąd z EGR. Niestety więcej będę może wiedział jak dorwę mechanika w któryś dzień, sam nie mam dostępu do kompa. Czy padający EGR może powodować niewłaściwy skład mieszanki (błąd 0170)? Czy wysoki spalanie jak na ten silnik 11-12l w jeździe mieszanej może być spowodowane przez egr? Do głowy przychodzi mi jeszcze problem z sondą lamba która też chyba może generować 0170 i problem ze spalaniem?
  • Poziom 25  
    A powie kolega skąd taka diagnoza? Błąd 0302 widnieje tylko dla tego że po wymianie świec nie został skasowany. Nie miałem po prostu takiej możliwości. A skoro po wymianie świec wszystkie objawy z wypadaniem zapłonu itp zniknęły dla czego uważasz że to problem cewki?
  • Poziom 25  
    Tak, ale ja nie mam LPG :)
  • Poziom 25  
    Jak się uda zdobyć jakąś cewkę na podmianę to oczywiście to sprawdzę. Ale czy to by powodowało błędy związane z niewłaściwą mieszanką i zaworem egr?
  • Poziom 25  
    Jeszcze nie, dziś dopiero te błędy sczytałem. Po ten temat aby dowiedzieć się gdzie szukać, co sprawdzić. Po weekendzie dopiero mogę dobrać się do auta.

Edit:

Dziś autko trochę mnie zaskoczyło. Zrobiłem około 20km, check cały czas się świecił. Autko zgasiłem i odpaliłem po około 5 minutach. Check przestał świecić, jednak błędy są ciągle te same. O co to chodzi?