Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows8 - Zachowanie funkcjonalności z windows XP

noname23 28 Dec 2013 13:10 2181 19
GoodRam konkurs
    noname23
    Level 10  
    Witam. Mam pewien problem a mianowicie chciałbym sobie postawić win 7/8 na kompie stacjonarnym lecz jak wiadomo w tych dystrybucjach Windowsa nie można zmieniać adresów MAC kart sieciowych. Taka funkcjonalność jest mi potrzebna niestety. Tutaj powstaje moje pytanie czy da się postawić na maszynie wirtualnej Windowsa XP i tak ja skonfigurować aby widziała moje dwie karty Wifi? Potrzeba mi tak zrobić ponieważ jedną kartą łapię internet z zewnątrz a drugą wysyłam dalej na cały dom.
  • GoodRam konkurs
    entermen
    Level 31  
    A nie prościej jakiś router zakupić?
    User removed account
    Level 1  
    noname23
    Level 10  
    Docelowo chcę sobie kupić taki mini terminal i linuxa tam postawić ale jakoś ciężko się za to zabrać ;/ a przy okazji trochę bym poznał konfigurację vmvare lub virtualboxa. Pozatym router nie wiem czy by sygnał sciągnał ponieważ jest dość słaby.

Dodano po 1 [minuty]:

Karta to wifisky na chipsecie RTL8187 głównie o tą kartę mi chodzi.
  • GoodRam konkurs
    User removed account
    Level 1  
    noname23
    Level 10  
    Wydajna nie jest tylko dość dobrze sygnał ściąga. Dla porównania na wifisky mam sygnał na poziomie 80% a na drugiej karcie Edimax EW-7318 usg na tej samej antenie mam sygnał na poziomie 20-30 %.
    User removed account
    Level 1  
    dhapollo
    Level 19  
    Bez żadnego problemu wykonasz swoja konfigurację na virtualbox
    noname23
    Level 10  
    Upierać się nie upieram. Tylko chciałem sobie mini server zrobić na terminalu w przyszłości bo tutaj z internetu korzystam w weekend raz na dwa tygodnie i w święta. A tak mógłbym sobie terminal działać cały czas, ftp czy coś mógłbym postawić itd. Tylko jak zwykle brakuje czasu i kasa zawsze jest potrzebna na inne rzeczy :P
    dhapollo
    Level 19  
    Serwer pod linuxem zakup sprzętu to ok 150zł (chyba ze masz stary komp klasy PIV i 256MB ram minimum) postaw sobie to na debianie (najprościej i dużo info w sieci) jeśli nie znajdziesz poradników to pomogę ja lub inni na forum.

W jednej lokalizacji mam serwer postawiony na maszynie dell gx260, procesor klasy PIV do tego 512mb pamięci ram. ten staroć dźwiga www, ftp, i routing (HTB, IMQ) dla 100-120 klientów działa już 3 rok i zapomniałem o nim, nie wymaga żadnej interwencji mojej skrypty wykonują tylko backup istotnych danych i tyle:)

W domku dla testu postawiłem serwer poczty, torrent, owncloud, samba3, apache, php, mysql, ftp i drbl na terminalu (gabaryt taki jak router) procesor wlutowany na płytkę AMD 500mhz, 128 RAM, dysk - brak. System działa na pendrive 8GB. Urządzenie całkowicie bezszelestne i pobiera 8-12W/godz. Dział to wolno ale działa i osobiście jestem z tego strasznie zadowolony. Wszystkie dane zapisywane / pobierane są z dysku sieciowego, na penie tylko system stoi. Zastanawia mnie ile ten pen jeszcze wytrzyma działa już 1,5 roku bez przerwy :)

A tak ten sprzęt wygląda, istny potwór :) Jeśli masz możliwość i chęci to polecam zawsze czegoś nowego się nauczysz.

Windows8 - Zachowanie funkcjonalności z windows XP Windows8 - Zachowanie funkcjonalności z windows XP Windows8 - Zachowanie funkcjonalności z windows XP

MAC adres możesz spróbować tak zmienić

http://www.youtube.com/watch?v=OENPHBi6Hbk
    noname23
    Level 10  
    Ta zmiana pięknie działa w karcie przewodowej lecz na karcie wifi nie ma takiej opcji;/ Są programy które to zmieniają ale nie na każdej karcie. Tą co posiadam właśnie chyba nie da się tego zmienić. W sumię mam starego AP podłącze go do anteny tam jest klonowanie MACa może z tego uda się uciągnąć połączenie.
    User removed account
    Level 1  
    noname23
    Level 10  
    Tak działa lecz nie na każdej karcie sieciowej ;/ Poczekaj aż zainstaluję win 7 i sprawdzę dla pewności jeszcze raz. Może to kwestia sterowników.
    dhapollo
    Level 19  
    A ten programik ?
    Jakoś ja nie napotkałem problemów o których wy mówicie, jeśli ktoś używał programu niech się wypowie po prostu sadziłem pierwszy wynik z googla adres mi zmieniło jestem ciekaw czy na innych zadział
    dhapollo
    Level 19  
    Na drugim kompie już programik nie działa ale ręcznie daje radę dziwne
    noname23
    Level 10  
    Nom właśnie w win 7 jest to czasami dość problematyczne dlatego chciałem przekombinować w ten sposób aby maszyne wirtualna postawić i z niej udostępniać neta ;-)
    noname23
    Level 10  
    Niestety programik nic nie zdziałał podłączyłem do lapka na windows 7 wifisky i nie dał rady zmienić MAC adresu :(