Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama garażowa Wiśniowski- nie zamyka się

28 Gru 2013 14:38 13953 12
  • Poziom 9  
    Mam problem z bramą Wiśniowski garażową. Napęd Optima sterownik eL16q. Brama otwiera się bez problemu. Przy próbie zamykania próbuje dalej się otwierać. Przy ściągnięciu ręcznym tylko częściowym już załącza się prawidłowo zamykanie i działa automatycznie. Sprawdzałem krańcówki zamieniłem je miejscami nic z tego dalej nie zamyka się z pozycji maksymalnego otwarcia.
    Proszę o pomoc
  • specjalista -automatyka bramowa
    Sprawdź dokładnie mechaniczną stronę problemu - miałem przypadek że wykrzywiona sprężyna naciskająca krańcówki przeskakiwała odbój, krańcówka się rozwierała i brama dalej się otwierała.
  • Poziom 9  
    Nie wiem czy dobrze myślę, ale raczej wykrzywioną sprężynę mogę raczej wykluczyć, gdyż krańcówka bramę wyłącza. Dodatkowo jeżeli brama przekroczy pewien poziom otwarcia (ok3/4 otwarcia) nawet jak wyłączę bramę pilotem to przy kolejnym naciśnieciu nie zamyka się tylko dalej otwiera. Inaczej jest jeżeli ją otworzę np do połowy i zatrzymam pilotem to przy kolejnym naciśnięciu brama zamyka się tak jak jest prawidłowo.
    Dzięki za sugestie
  • Poziom 9  
    Przewód spiralny mam w szynie, rozumiem że sprawdzić masz na myśli wymienić.
    Dziękuję
  • Poziom 2  
    Kolego na 99 %masz przerwaną jedną żyłe w kablu spiralnym, z tego co wiem to możną zamienić dwie żyły ze sobą przy silniku jeżeli nie masz foto kom. i chodzi dalej.
  • Poziom 20  
    Zdemontuj go i wyginając go na wszystkie strony sprawdź czy jest drożny.Zwykle jest przerwany w miejscach zakotwienia czyli na początku i końcu.
    Możesz go zdemontować i ciągnąc za poszczególne żyły,któraś z nich wyjdzie z izolacji.
    Sposób sprawdzenia pozostawiam Tobie.Każda metoda jest dobra.
    Tak na marginesie grube przewody są od silnika,cieńsze od krańcówek.
  • Poziom 9  
    Glecki dziękuję bardzo wezmę się do roboty i dam znać, ale dopiero w ponidziałek bo jutro dzień święty
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Chętnie dołączę do tematu ponieważ posiadam dokładnie taki sam napęd i taki sam problem jak kolega hinos. Moje przypuszczenia też są na przewód spiralny ale sam go jeszcze nie prześwietliłem. Czekam zatem na test kolegi hinos-a.
  • Poziom 9  
    Potwierdzam uszkodzenie kabla. BRamą działa.
  • Poziom 9  
    U mnie też problem rozwiązany uszkodzony przewód spiralny. Po demontażu z bramy przy luźnym ułożeniu wszystkie żyły kabla działały, przy rozciąganiu uszkodzony przewód biały. Metodą rozciągania poszczególnych odcinków udało mi się zdiagnozwać uszkodzenie do kilku centymetrów. To działanie przy luźnym kablu i przerwa przy rozciąganiu tłumaczy dlaczego brama po otwarciu nie regowała na pilota.
    Teraz wszystko ok Dziękuję Glecki