Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama garażowa Wiśniowski- nie zamyka się

28 Gru 2013 14:38 13953 12
 • Poziom 9  
  Mam problem z bramą Wiśniowski garażową. Napęd Optima sterownik eL16q. Brama otwiera się bez problemu. Przy próbie zamykania próbuje dalej się otwierać. Przy ściągnięciu ręcznym tylko częściowym już załącza się prawidłowo zamykanie i działa automatycznie. Sprawdzałem krańcówki zamieniłem je miejscami nic z tego dalej nie zamyka się z pozycji maksymalnego otwarcia.
  Proszę o pomoc
 • specjalista -automatyka bramowa
  Sprawdź dokładnie mechaniczną stronę problemu - miałem przypadek że wykrzywiona sprężyna naciskająca krańcówki przeskakiwała odbój, krańcówka się rozwierała i brama dalej się otwierała.
 • Poziom 9  
  Nie wiem czy dobrze myślę, ale raczej wykrzywioną sprężynę mogę raczej wykluczyć, gdyż krańcówka bramę wyłącza. Dodatkowo jeżeli brama przekroczy pewien poziom otwarcia (ok3/4 otwarcia) nawet jak wyłączę bramę pilotem to przy kolejnym naciśnieciu nie zamyka się tylko dalej otwiera. Inaczej jest jeżeli ją otworzę np do połowy i zatrzymam pilotem to przy kolejnym naciśnięciu brama zamyka się tak jak jest prawidłowo.
  Dzięki za sugestie
 • Poziom 9  
  Przewód spiralny mam w szynie, rozumiem że sprawdzić masz na myśli wymienić.
  Dziękuję
 • Poziom 2  
  Kolego na 99 %masz przerwaną jedną żyłe w kablu spiralnym, z tego co wiem to możną zamienić dwie żyły ze sobą przy silniku jeżeli nie masz foto kom. i chodzi dalej.
 • Poziom 20  
  Zdemontuj go i wyginając go na wszystkie strony sprawdź czy jest drożny.Zwykle jest przerwany w miejscach zakotwienia czyli na początku i końcu.
  Możesz go zdemontować i ciągnąc za poszczególne żyły,któraś z nich wyjdzie z izolacji.
  Sposób sprawdzenia pozostawiam Tobie.Każda metoda jest dobra.
  Tak na marginesie grube przewody są od silnika,cieńsze od krańcówek.
 • Poziom 9  
  Glecki dziękuję bardzo wezmę się do roboty i dam znać, ale dopiero w ponidziałek bo jutro dzień święty
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich. Chętnie dołączę do tematu ponieważ posiadam dokładnie taki sam napęd i taki sam problem jak kolega hinos. Moje przypuszczenia też są na przewód spiralny ale sam go jeszcze nie prześwietliłem. Czekam zatem na test kolegi hinos-a.
 • Poziom 9  
  Potwierdzam uszkodzenie kabla. BRamą działa.
 • Poziom 9  
  U mnie też problem rozwiązany uszkodzony przewód spiralny. Po demontażu z bramy przy luźnym ułożeniu wszystkie żyły kabla działały, przy rozciąganiu uszkodzony przewód biały. Metodą rozciągania poszczególnych odcinków udało mi się zdiagnozwać uszkodzenie do kilku centymetrów. To działanie przy luźnym kablu i przerwa przy rozciąganiu tłumaczy dlaczego brama po otwarciu nie regowała na pilota.
  Teraz wszystko ok Dziękuję Glecki