Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża LG. FA162-DOU - brak dźwięku.

28 Gru 2013 14:38 2808 1
  • Poziom 9  
    Witam
    W wieży LG- FA162-DOU wszystkie funkcje działają poprawnie, tylko brak dźwięku w głośnikach.
    Po rozkręceniu okazało się, że jest wypalony ( IC 700 ).
    Jest to układ scalony 2x18 pin. Wypalone są wszystkie 18 pin i druk na płycie w ich okolicy od strony wyjścia na głośniki.
    W tej sytuacji należałoby wymienić płytę. Z uwagi na brak,chcę się podjąć próby naprawy obecnej.

Nie znam historii wieży.
    Problem jest taki, że w schemacie IC 700 to układ ( HT1000 ) a z obecnego przeczytałem ( TAS5142 ).
    Pytanie: Czy jest to zamiennik po wcześniejszej naprawie, czy typowa sprawa na tych płytach i spokojnie można stawiać ( TAS5142 )?
    Proszę o informację.

Inne usterki to wymiana spalonych rezystorów R701, R702, C732. FB700 wymagał rekonstrukcji ścieżek. Poza tym wiele lutowań na płycie i zasilaczu wymagało poprawienia.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Po wlutowaniu układu (TAS5142) wieża wyświetla przelatujący PROTECTION.

Zwarć na układzie nie ma.
    Zasilanie na piny układu; 21, 26, 29, 34 jest 28,1 V.
    Zasilanie na piny układu; 1, 18, 19, 36 i 35 jest 11,8V.
    AMP-PROTECT pin 80 na (IC 100) jest około 4 Ω względem masy DGND-CPU pin 17, 18, 60.
    Czy 4 Ω na (IC 100) świadczy o jego uszkodzeniu?

Na wyjściu na kolumny jest: Plusy i minusy z masą po 10 kΩ. Plusy z minusami po 20 kΩ.

Wcześniej bez układu IC700 podałem z gniazda słuchawkowego na zewnętrzny wzmacniacz i wszystko działało jak powinno.

Po wstawieniu układu było słychać z jednej kolumny wieży dwa głośne pyknięcia przy wyłączaniu. Po sprawdzeniu okazało się, że było jedno przywarcie na układzie.
    Obecnie w kolumnach wieży cisza.

Wydaje mi się, że na tym etapie przydałaby się jakaś wskazówka bo jeżeli problem jest w oprogramowaniu, czy resecie to szukanie w elektronice byłoby bezcelowe.

Jeżeli reset to jak wymusić w wieży FA162 z panelem dotykowym (pilot posiadam)?
    Jeżeli trzeba zaprogramować (soft dostępny we wsparciu LG). to w jaki sposób; , pendrive, CD , interfejs?