Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfral cc2000 - słaba słyszalność, zamiennik dla unifonu mac-d

utios 28 Gru 2013 14:51 3270 7
  • #1 28 Gru 2013 14:51
    utios
    Poziom 2  

Witam
    domofon cyfral cc2000 ,unifony mac-d ,instalacja 6 mieszkań do każdego osobny kabel, napięcie na zaciskach w unifonie 9,8V widziałem jak mierzył instalator.
    Problem polega na tym że w unifonach cicho słychać rozmówcę a przy centralce głośno i wyraźnie , instalator który zakładał nam domofon parę razy już regulował i unifony i centralkę ,wymieniał unifony oraz kabel zasilający do centralki ale nic to nie dało. Ponadto czasami jest tak że po podniesieniu słuchawki występuje sprzężenie i słychać tylko buczenie. Co może być przyczyną takiego działania ?

0 7
  • #2 28 Gru 2013 16:46
    Ircys
    Specjalista Domofony

Ten typ tak ma, w unifonach MAC (nie tylko cyfrowych) są słabiuteńkie wkładki słuchawkowe i niestety nie pomaga regulacja centralki, zawsze jest słaba słyszalność.

Pozdrawiam

0
  • #3 28 Gru 2013 18:45
    utios
    Poziom 2  

Czy do tego cyfrala cc2000 można podłączyć jakiś inny - lepszy unifon lub lepszą wkładkę do słuchawki ?

0
  • #4 17 Lis 2015 22:48
    szpon
    Poziom 11  

dołączam się do pytania czy można zamontowac inny UNIFON, obecnie mamy MAC-D

0
  • #5 18 Lis 2015 06:37
    Ircys
    Specjalista Domofony

Próbowaliśmy do tej centrali podłączać unifony innych producentów i nigdy wszystkie funkcje nie działały poprawnie, więc pozostaje pokochać wyroby firmy Cyfral MAC-D/SMART-D.

Pozdrawiam

0
  • #6 14 Cze 2016 14:21
    szpon
    Poziom 11  

zamiast Cyfral MAC-D kupiłem Cyfral SMART 5P pytanie czy można podłączyć tak aby działało prawidłowo poniżej zdjęcia starego oraz nowego, instalacja dwu żyłowa po przepięciu kabli L- oraz L+ do SMART 5P Masa oraz Ring, sytuacja wygląda tak że po wywołaniu jest jeden dzwonek i zaczep zwalnia się sam. Próbowałem mostkować Masę z SW2 ale nic to nie dało proszę o pomoc.
    po lewej MAC-D po prawej nowy SMART 5P

cyfral cc2000 - słaba słyszalność, zamiennik dla unifonu mac-d cyfral cc2000 - słaba słyszalność, zamiennik dla unifonu mac-d

0
  • #7 14 Cze 2016 20:03
    Ircys
    Specjalista Domofony

szpon napisał:
    zamiast Cyfral MAC-D kupiłem Cyfral SMART 5P pytanie czy można podłączyć tak aby działało prawidłowo

Nie, bo system jest cyfrowy, a Ty kupiłeś unifon analogowy.

Pozdrawiam

1
  • #8 16 Cze 2016 16:00
    szpon
    Poziom 11  

dziękuje Ircys dzisiaj odebrałem SMART-D po instalacji działa poprawnie, Cyfral SMART 5P do zwrotu.
    mam dodatkowe pytanie w poprzednim modelu MAC-D była dioda w SMART-D nie ma, może za bardzo kombinuje ale czy jest możliwość wlutowania takiej diody na nóżki przełącznika do głośnika aby w momencie wywołania świeciła? głośność dzwonka nie ma takiego znaczenia jest i tak na średnim poziomie bardzo głośny.

0