Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIONEER AVIC-D3 PLEASE komunikat ISERT THE APPROPRITATE DISC

Roboch 28 Gru 2013 15:20 3162 14
  • #1 28 Gru 2013 15:20
    Roboch
    Poziom 8  

Witam wszystkich,

mam problem z radyjkiem Pioneer AVIC-D3 padła w nim nawigacja i odtwarzacz DVD

A było to tak...

od dłuższego już czasu byłem szczęśliwym posiadaczem tego urządzenia odtwarzałem sobie filmy używałem nawigacji
    i było wszystko ok.

Ale na początku tygodnia podczas odtwarzania filmu wyświetliło mi ERROR wyjąłem/włożyłem płytkę i poszło bez problemów...
    po jakieś godzinie to samo i również ruszyło, po pewnym czasie potrzebowałem użyć nawigacji więc zmiana płyty (na z mapą)
    i cały czas ERROR z komunikatem READING ERROR , a po wciśnięciu przycisku MAP wyświetla komunikat PLEASE ISERT THE APPROPRITATE DISC

po kilku próbach odpuściłem , robiłem reset (małym przyciskiem) nic nie daje.

Ale co jeszcze bardziej dziwnego to płyty z muzyką CD (mp3 i inne) nie ma problemu wszystko działa,
    natomiast nie chce wczytać mapy (która jest na DVD) , aaa... i filmów również "nie widzi" też wywala tak jak przy
    płycie z navi RAEDING ERROR .

Czy ktoś spotkał się już z takim problemem...?!

Z góry dzięki za odpowiedzi/podpowiedzi...

Życzę wszystkim wszystkiego naj...naj... na 2014 rok:)

0 14
  • #2 29 Gru 2013 06:53
    wolf16
    Poziom 20  

Z twojego opisu wynika ze nie czyta płyt DVD, moim zdaniem laser.

0
  • #3 29 Gru 2013 09:16
    Roboch
    Poziom 8  

A jest taka możliwość ,że nie czyta DVD ,a czyta CD przecież to ten sam laser....( przynajmniej tak mi się wydaje..

0
  • #4 29 Gru 2013 12:52
    arturo7711
    Poziom 21  

Jest taka możliwość,cd może czytać,a dvd już nie.

0
  • #5 29 Gru 2013 13:05
    Roboch
    Poziom 8  

A czy czyszczenie lasera może pomóc...
    czy w tych urządzeniach sprawdzaja się płyty czyszczące ( ze szczoteczką i specjalnym płynem) Pytam , ponieważ kiedyś miałem napęd do navi i tam był kategoryczny zakaz czyszczenia takimi płytami.

p.s. arturo zajmujesz się może takimi naprawami?

0
  • #7 29 Gru 2013 20:24
    tolo
    Poziom 33  

Najlepiej to rozkręcić radio i dostać się do soczewki lasera. Następnie wyczyścić soczewkę przy pomocy sprężonego powietrza i środka do czyszczenia optyki lasera. Płyt czyszczących nie polecam gdyż powodują więcej strat niż pożytku.

0
  • #8 29 Gru 2013 21:09
    Roboch
    Poziom 8  

Podejmę delikatną próbę czyszczenia tzn. w pierwszej kolejności zobaczę czy bez większych zniszczeń uda mi się wyjąc to urządzenie z samochodu...;)

I tak jeszcze jedna kwestia mnie nurtuje....

to że nie czyta dvd a czyta cd to ok.,jest troszkę zanieczyszczony i z cd jeszcze sobie radzi ,ale z dvd już nie,
    ale chyba raczej mało realne jest to,że wysypał się laser tzn. wysypał się laser od czytania dvd , a laser (ten sam) od cd jest w 100% sprawny.

No i jeszcze to co działo się przed całkowitym padnięciem czytania dvd kilka razy podczas odtwarzania dvd "zawieszał się" i przy przejściu na kolejną ścieżkę wywalał Error,więc tak jakby dawał znak ,że coś go boli....:)

0
  • #9 29 Gru 2013 21:18
    ciesla
    Poziom 24  

Roboch napisał:
    ale chyba raczej mało realne jest to,że wysypał się laser tzn. wysypał się laser od czytania dvd , a laser (ten sam) od cd jest w 100% sprawny.

No i jeszcze to co działo się przed całkowitym padnięciem czytania dvd kilka razy podczas odtwarzania dvd "zawieszał się" i przy przejściu na kolejną ścieżkę wywalał Error,więc tak jakby dawał znak ,że coś go boli....:)

I tu się mylisz kolego. Laser już wysiada niestety... A ten laser nie świeci tym samym promieniem co przy odczycie CD, przy DVD wiązka laserowa jest gęstsza.

0
  • #10 29 Gru 2013 21:20
    wolf16
    Poziom 20  

I tu się kolego mylisz to nie jest ten sam laser.

0
  • #12 29 Gru 2013 21:24
    Roboch
    Poziom 8  

Czyli w tym urządzeniu są dwa niezależne od siebie lasery?!

Hmmm... to by wszystko wyjaśniało,że cd widzi bezstersowo...

więc jest szansa ,że laser padł na amen...:(

0
  • #13 29 Gru 2013 21:32
    ciesla
    Poziom 24  

Dokładnie tak. Możesz ewentualnie spróbować wyczyścić izopropanolem soczewkę ale efekt będzie mizerny :cry:

0
  • #14 29 Gru 2013 21:48
    arturo7711
    Poziom 21  

W pioneerach i nie tylko zresztą samo czyszczenie soczewki mało pomaga,ze względu na zmienne warunki w aucie i kurz lubi zanieczyścić się pryzmat pod soczewką. Ale to już cięższa sprawa jak nie rozbierałeś nigdy lasera.

0
  • #15 02 Maj 2015 20:22
    air102
    Poziom 2  

Witam, chciałbym odświeżyć temat, gdyż mam ten sam problem. I nie chodzi tu o laser gdyż napęd w ogóle nie startuje płyty cd/dvd. Po rozebraniu okazało się że górny docisk płyty cd jest powycierany (ma na około "uszczelkę") i straciła ona swoje właściwości. I tu pada pytanie: czy jest możliwość zastąpienia czymś oryginalnego docisku lub czy jest możliwość gdzieś zamówienie takiego ?

0