Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus C- 360 - Instalacja elektryczna i ciśnienie oleju.

arturkwapien 28 Gru 2013 16:35 7554 25
  • #1 28 Gru 2013 16:35
    arturkwapien
    Poziom 10  

Witam,
    Mam problem, zakładałem od nowa całą instalację elektryczną w moim ciągniku i wszystko jest w porządku po za światłam, podczas włączenia długich świateł przygasają krótkie światła na błotnikach z przodu jak i z tyłu co może być przyczyną? Jest jeszcze jeden problem z ciśnieniem oleju była robiona kapitalka w traktorze to znaczy cylindry tłoki szlif wału zmieniana pompa oleju i tu jest problem na zimnym silniku przy obrotach 800/min pokazuje 4,5 kg/cm na 1600/min pokazuje 6 kg/cm a gdy silnik się rozgrzeje pokazuje na 800/min 5kg/cm a na 1600/min pokazuje ponad 6 nie jestem w stanie powiedzieć ile jest dokładnie bo brakuje skali na manometrze. Proszę o szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam

• #2 28 Gru 2013 16:38
    piachu1994
    Poziom 18  

Z jakiego schematu korzystałeś podczas zakładania instalacji?

• #3 28 Gru 2013 17:00
    arturkwapien
    Poziom 10  

Z takiego. Dodam że bezpieczniki i stacyjka były już podłączone jak kupiłem instalację i z tego co widzę raczej dobrze są podpięte. Ursus C- 360 - Instalacja elektryczna i ciśnienie oleju.

• #4 28 Gru 2013 17:16
    rico37p
    Poziom 28  

A czy nie podłączyłeś świateł postojowych na 57 stacyjki?

• #5 28 Gru 2013 17:21
    arturkwapien
    Poziom 10  

Muszę to jutro sprawdzić, wogóle te bezpieczniki nowe są trochę inaczej zrobione niż te stare bo w nowej skrzynce są po 3 wsówki koło siebie a w starej z jednej strony było wejście a z drugiej wyjście

Dodano po 1 [minuty]:

a co do stacyjki to też muszę to sprawdzić bo pewien nie jestem co do podłączenia choć na 1 położenu kluczyka świecą tylko postojowe na drugim krótkie a na trzecim długie światła

• #6 28 Gru 2013 23:02
    mtracz
    Poziom 29  

arturkwapien napisał:
    podczas włączenia długich świateł przygasają krótkie światła na błotnikach z przodu jak i z tyłu co może być przyczyną

Na błotnikach są światła pozycyjne.
    Co dokładnie jest problemem z tym ciśnieniem oleju? Ja bym się cieszył jak dziecko mając takie w swoim ciągniku. Jaki jest założony manometr. Rozumiem, że skala kończy się na 6 ale dużo poza nią wskazówka się wychyla?

• #7 29 Gru 2013 09:52
    *SSaPeRR*
    Poziom 16  

W C-360 na rozgrzanym silniku przy 2200 chyba 5kg/cm powinno być.
    Jak jest 6kg/cm przy 1600 to już pompa dostaje.
    Może zawór przelewowy jest tak ustawiony...
    Albo jakiś opiłek dostał się do kanału w wale i blokuje przepływ oleju.

Różne mogą być tego przyczyny że jest zbyt duże ciśnienie.

• #8 29 Gru 2013 15:10
    arturkwapien
    Poziom 10  

manometr kupiłem nowy w agromie sprzedawca powiedział że skala do 6 kg spokojnie wystarczy. przy obrotach 2200 wskazówka dochodzi więcej jak skala jest i zaczyna się trząść

• #9 29 Gru 2013 18:30
    mtracz
    Poziom 29  

Ale ile poza skale? Mniej więcej na 6,5 czy więcej?

• #10 29 Gru 2013 21:56
    arturkwapien
    Poziom 10  

wskazówka na maksymalne wychylenie i jak nie na gdzie iść dalej to ją już trzęsie

• #11 29 Gru 2013 22:21
    mtracz
    Poziom 29  

Proszę zrób zdjęcie manometru przy maksymalnym wychyleniu bo nigdy się nie dowiem.
    Albo podmień manometr na większy by mieć pewność jakie maksymalne ciśnienie osiąga.

• #12 29 Gru 2013 22:23
    arturkwapien
    Poziom 10  

Jutro odpalę traktor i zrobię zdjęcie, kurcze nie mam manometru o większej skali..

• #13 29 Gru 2013 22:29
    kwok
    Poziom 38  

Trzęsie się bo mechanizm manometru ma ogranicznik wewnątrz. Podmiana manometru na taki z większym max ciśnieniem - 10bar powinno starczyć.
    Zawór redukcyjny do sprawdzenia - czasami paproły zwiększają ciśnienie jak wał pada i smarowanie na wolnych jest słabe. Zawsze się zastanawiam w jaki sposób oni rozumują. :cry:

• #14 29 Gru 2013 22:33
    arturkwapien
    Poziom 10  

Ale wał miesiąc temu był szlifowany i teraz traktor jest na dotarciu a na małych obrotach na rozgrzanym silniku ciśnienie wynosi 5kg/cm. To w takim razie znów muszę kupić nowy manometr?

• #15 29 Gru 2013 22:55
    kwok
    Poziom 38  

Musisz kupić albo... nie wiem - pożycz sobie z opryskiwacza. Chodzi o to że ciśnienie na wyższych obrotach jest prawdopodobnie za wysokie i trzeba to czymś pomierzyć. Trzeba również stwierdzić czy ciśnienie cały czas rośnie wraz ze wzrostem obrotów czy zatrzymuje się na jakiejś wartości np 7bar. Oczywiście jeśli podczas próby dojdzie do np 8 na zimnym silniku to już nie zwiększaj obrotów bo rozerwie filtr albo co innego. Poczekaj aż silnik się rozgrzeje (rzadszy olej) i zrób próbę ponownie ale jeśli ciśnienie będzie zbyt duże to nie rozkręcaj więcej silnika. Możesz w takim przypadku zrobić króciutką przygazówkę do max obrotów ale ryzyko rozerwania np filtra dalej istnieje tyle że mniejsze - twoja decyzja.
    Na wolnych masz super, tzn gdyby silnik dostał trochę po garach to pewnie spadłoby troszkę bo olej by się bardziej nagrzał ale to normalne.

Dodano po 1 [minuty]:

Zamiast zdjęcia może nagraj film.

• #16 30 Gru 2013 14:37
    arturkwapien
    Poziom 10  

podmieniłem manometry i ciśnienie okazało się w porządku, kupiłem nowy alternator podłączyłem go i po zapaleniu traktora jest wszystko ok ale po około 5 minutach jak traktor jest włączony zaczyna migać kontrolka ładowania a potem świeci po bardzo ostrej przygazówce kontrolka gaśnie i po chwili znowu miga i świeci co jest nie tak?? a co do świateł w stacyjce jest wszystko dobrze podłączone i w bezpiecznikach też, masy wszystkie wyczyściłem ale to nic nie dało dalej przygasają..

• #17 30 Gru 2013 17:49
    mtracz
    Poziom 29  

To jakie ciśnienie osiągasz teraz na tym manometrze?
    Jaki to alternator? Model lub chociaż zdjęcie.
    Prawdopodobnie regulator napięci robi takie cyrki. Po osiągnięciu stanu naładowania akumulatora i braku innego obciążenia rozłącza wzbudzenie. W momencie mrugania kontrolki ładowania po włączeniu jakichś świateł przestaje mrugać?
    Zalecałbym jego wymianę lub zgłoszenie reklamacji.

• #19 30 Gru 2013 21:13
    ftp.kowal
    Poziom 33  

Co do świateł, chodzi Ci o to że w momencie przełączenia z mijania na drogowe światła pozycyjne na chwilkę się wyłączą i ponownie włączą. Jest to ułamek sekundy. Jeśli o to chodzi to tak musi być stacyjka jest tak skonstruowana.

• #20 30 Gru 2013 21:23
    arturkwapien
    Poziom 10  

chodzi mi o to że gdy włącze światła długie światła pozycyjne przyciemniają się i dopóki nie zmienię na światła krótkie są przyciemnione

• #21 30 Gru 2013 21:37
    ftp.kowal
    Poziom 33  

Możliwe ze jest coś nie tak ze stacyjką . Powiedz jak są podłączone światła pozycyjne. Czy któryś zacisk w stacyjce jest wolny. Ale problemy z alternatorem mogą też świadczyć o złej stacyjce.

• #22 30 Gru 2013 21:39
    arturkwapien
    Poziom 10  

stacyjka jest podpięta tak jak pokazuje powyższy schemat który umieściłem kilka postów wcześniej

• #23 30 Gru 2013 21:44
    ftp.kowal
    Poziom 33  

Zmostkuj 58 z 57 i sprawdź czy będzie poprawa.

• #24 30 Gru 2013 21:47
    arturkwapien
    Poziom 10  

dziękuję za pomoc jutro sprawdzę to połączenie

• #25 31 Gru 2013 10:41
    arturkwapien
    Poziom 10  

problem z alternatorem rozwiązany mianowicie coś było ze szczotką poruszałem nią i problem jak narazie znikł ale światła nadal przygasają mostkowanie nic nie pomogło

• #26 18 Sty 2014 13:21
    arturkwapien
    Poziom 10  

Problem rozwiązany mianowicie w miejscu w którym zaznaczyłem nowa instalacja miała dwa osobne kable jeden był wpięty dobrze a drugi wpiąłem pod światła długie dlatego po włączeniu długich świateł pozycyjne przygasały. Teraz połączyłem te dwa kable wpiąłem tak jak na schemacie i wszystko jest w porządku i działa prawidłowo. Dziękuję za pomoc pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME