Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Novitus Soleo Plus E pod PC - Jak podłączyć Kasę fiskalną pod PC

28 Gru 2013 18:19 2154 5
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem i muszę go rozwiązać do remanentu ;)
    Jak w temacie mam kasę fiskalną Novitus Soleo Plus E i chciałbym go podłączyć pod laptop by zrzucić tam bazę danych i przez czytnik (mam do kasy oraz drugi do PC przez USB) zrobić remanent. Wgrałem program Tango 98 v4.08 oraz sterowniki USB wersja 2.08.28. W laptopie nie wykrywa mi że kasa jest podpięta jak podłączam przez USB do portu COM1 czy COM2 z kasy. Wiem że kiedyś udało mi się to zrobić i zgrać bazę. Jaka może być przyczyna? Co trzeba zrobić. Jak chcę zsynchronicować kasę przez port komunikacyjny wyskakuje mi błąd Can't open COM1 port!

Dodano po 46 [minuty]:

Wziąłem kabel USB z drukarki i jest wszystko OK.
    Może wiecie jak teraz zrobić remanent czy trzeba go robić przez kasę czy można przez PC? I pojawia mi się na kasie administrator i potwierdzenie muszę dawać co chwilę, może wiecie jak wyłączyć go? Bo dopiero w poniedziałek będę musiał dzwonić do serwisanta.
  • Poziom 30  
    Nie za bardzo rozumiem jak chcesz robić remament za pomocą Tango 98 to program serwisowy do programowania kas. Możesz co najwyżej zczytać i wydrukować bazę z kasy.
    Tak samo z kasy co najwyżej wydrukujesz ile towaru sprzedałeś a nie ile masz na półce.
  • Poziom 12  
    Nie bardzo wiem co chcesz uzyskać ale z podłączeniem mogę podpowiedzieć tylko że prawdopodobnie ustawiłeś nie właściwy numer portu com. Sprawdź na jakim porcie Com ustawiła ci się kasa. Zobaczysz to w menadżerze urządzeń systemu Windows. Ten sam numer portu musisz mieć w programie do kasy. A i tak najłatwiej zrobić to na programie Small business firmy Symplex. Demo działa 2 miesiące.
  • Poziom 2  
    Skonfiguruj kasę na porcie COM3, ustaw na nim PC. W programie kliknij autowykrywanie. Powinno ruszyć
  • Poziom 30  
    Kolego w programie Tango nie ma opcji autowykrywanie nie dośc że odgrzewasz stare posty to nie za bardzo w temacie piszesz

• Poziom 10  
    Bo w Tango nie ma autodetekcji - jest w najnowszym programie do kas Novitusa -Nserwisie oraz Small Business-ie - przy czym w tym drugim autodetekcja działa do 19200.