Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 9840 - błąd F4 i próba samodzielnej naprawy

Hadar 28 Gru 2013 17:38 5379 7
  • #1 28 Gru 2013 17:38
    Hadar
    Poziom 5  

Posiadamy zmywarkę Whirlpool ADG 9840. Ostatnio zaczęły się pojawiać z nią problemy, tzn. przechodziła normalnie cały program, ale zatrzymywała się na minutę przed końcem i wyświetlała komunikat F4.

Znalazłem w Internecie, że błąd F4 oznacza problem z pompą. Aczkolwiek jak się otworzyło zmywarka w momencie jak był ten komunikat to nie widać było, żeby woda stała w zmywarce.

Mój tata jest taką złotą rączką, samodzielnie zabrał się za naprawę zmywarki. Kiedyś wcześniej naprawiał naszą pralką, a jakiś czas temu naprawił grzałkę w naszej zmywarce.

I tata wysłał mnie z misją znalezienia dodatkowych informacji w internecie. Toteż trafiłem tutaj.

Mój tata zaczął sprawdzać i czyścić kolejne elementy związane z odpływem wody.

1. Pierwsza rzecz na jaką zwrócił uwagę, to że była brudna płyta na dole zmywarki, którą odkręcił - ja naprawiał grzałkę to była czysta. Czym to mogło być spowodowane?

2. Kolejna rzecz to tata nie wie co to jest za mechanizm i do czego od służy. Tzn tata mówi, że to jest włącznik który chyba działa na podciśnienia, ale jak to ma działa i do czego służy to nie ma pojęcia:
    Zmywarka Whirlpool ADG 9840 - błąd F4 i próba samodzielnej naprawy Zmywarka Whirlpool ADG 9840 - błąd F4 i próba samodzielnej naprawy

3. Tata mówi, że u wlotu wody znajduje się coś co wygląda jak filtr. Ale nie jest pewny co to jest. Zastanawia się czy może to wziąć otworzyć i wyczyścić, czy to może jest jakiś filtr biologiczny i nic nie powinno się z nim robić:
    Zmywarka Whirlpool ADG 9840 - błąd F4 i próba samodzielnej naprawy Zmywarka Whirlpool ADG 9840 - błąd F4 i próba samodzielnej naprawy

4. Na co mój tata powinien zwrócić szczególną uwagę próbując naprawić opisaną usterkę

Proszę o pomoc.

0 7
  • Pomocny post
    #2 28 Gru 2013 19:17
    movzx
    Poziom 39  

Hadar napisał:
    Na co mój tata powinien zwrócić szczególną uwagę
    Wyczyścić od wnętrza komory to co zaznaczone - miękką szmatką z odrobiną detergentu.
    Dokładnie wypłukać (nalewając wodę ręcznie i wypompowując, przy okazji sprawdzi się czy pompa działa).
    Na razie nic więcej nie otwierać i nie ruszać.

0
  • #3 28 Gru 2013 19:49
    Hadar
    Poziom 5  

Tata dziękuje za odpowiedź. Powiedział, że zrobi tak jak zostało napisane.

Tata mówił, że zastanawiał się co to jest to zaznaczył Pan na obrazku już wcześniej, nawet próbował to wykręcić, ale nie był wstanie bo przeszkadzała mu np. opaska którą założył, gdy naprawiał grzałkę. I darował sobie rozkręcanie tego elementu.

Tylko, że tata nadal nie rozumie dlaczego zbierała mu się woda na dolnej płycie od zmywarki.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Gru 2013 19:56
    movzx
    Poziom 39  

Hadar napisał:
    dlaczego zbierała mu się woda na dolnej płycie od zmywarki.
    Trzeba zobaczyć na tacy pod czym są największe zacieki i ślady po wodzie.
    Zdjęcie wiele by wyjaśniło.
    Typowe miejsca to przelewanie się z drzwi, wyciek z niedokręconych opasek po wymianie grzałki albo z rozdzielacza - zaznaczony na niebiesko.

0
  • #5 28 Gru 2013 21:33
    Hadar
    Poziom 5  

Tata znów dziękuję za poradę.

Tata mówił, że drzwi i opaski na grzałce są raczej ok, bo je sprawdzał. Nie wie jak z tym rozdzielaczem. Tylko że zmywarka jest już poskręcana i został puszczony przykładowy program.

Tata mówił, że widział ciemne zacieki w miejscu, w którym zasilanie wody jest podłączone do tego brązowego pojemnika o którego pytałem się w pierwszym poście, ale jeszcze nikt nie napisał co czego on jest:

0
  • Pomocny post
    #6 28 Gru 2013 22:31
    movzx
    Poziom 39  

Hadar napisał:
    do tego brązowego pojemnika
    Zmiękczacz wody.

0
  • #7 28 Gru 2013 22:40
    Hadar
    Poziom 5  

Tata się pyta na jakiej zasadzie działa ten zmiękczacz wody, bo nie za bardzo rozumie jak to coś ma zmiękczać wodę

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo