Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cinquecento 700 - swap na 1.1, elektronika silnika

paladyn 28 Dec 2013 17:55 9873 9
    paladyn
    Level 15  
    Witam.

Jestem już w końcowej fazie swapu silnika i mam problem z odpaleniem silnika.
    Sprawa ma się tak, że nie przekładałem całej wiązki elektrycznej a jedynie tej co idzie od silnika do komputera. Za wzór używam tego schematu:
    Cinquecento 700 - swap na 1.1, elektronika silnika

Troszkę zmodyfikowałem schemat zasilania a mianowicie:

- usunąłem obwód przekaźnika sterownika, a zamiast tego podłączyłem bezpośrednio do 12V

- Przekaźnik załączający cewki/wtrysk i inne peryferia jest zgodnie ze schematem

Natomiast:

- Noga 4 w sterowniku jest w powietrzu
    - Noga 22 w sterowniku wisi w powietrzu (mam zewnętrzną pompę paliwa więc został stary bak)
    - Noga 6 w sterowniku wisi w powietrzu

Gdy próbuje odpalić auto, rozrusznik kręci przekaźnik od pompy paliwa/wtrysku już nie zaskakuje(choć po przekręceniu stacyjki słychać pyknięcie, ale jest za krótkie bo pompa paliwa nie zdąży się uruchomić). Brak iskry.

Czujnik położenia wału nowy- DELPHI, wszystkie wtyczki podłączone.

Panowie czy problem leży w nogach 4,22,6 ? Ktoś spotkał się z podobnym problemem?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    MARIUSZ R
    Level 28  
    Nie wie czy to istotne ale podłącz lampkę kontrolną silnika Pin6 przez żarówkę do plusa po stacyjce.
    sandamiano
    Level 29  
    Mocna masa poprowadzona na pin 17 i 34 sterownika?
  • Relpol przekaźniki
    paladyn
    Level 15  
    Właśnie wróciłem z garażu i sprawa wygląda tak:

Dodałem przekaźnik zasilania komputera jak było oryginalnie. Podłączyłem żarówkę 2W zgodnie z poleceniem MARIUSZ R, Podłączyłem elektrozawór oparów paliwa i objawy są takie same jak poprzednio, przekaźniki załączają się może na 0,5s po czym cisza. Żarówka natomiast zaświeci po czym momentalnie gaśnie. Podobnie jak z przekaźnikami. Silnik jak nie palił tak nie pali.

Natomiast mam pytanie co z pinem 26 w sterowniku ? U mnie wisi w powietrzu teraz zauważyłem. Dodam jeszcze, że Sterownik nie posiada IMMO.

Styki masy są czyste i przykręcone do silnika.
    Panowie co robić ?

Edit:
    Znalazłem jeszcze taki schemat kolegi tzok Z niego wynika, że pin 26 idzie do stacyjki i włącza zapłon. Ktoś może potwierdzić ?
    https://obrazki.elektroda.pl/8451086900_1365714208.png

Dodano po 1 [godziny] 56 [minuty]:

Udało mi się odpalić silnik. Jednak pin 26 musi być podłączony do stacyjki i wszystko fajnie pracuje. Co prawda świeci kontrola błędu wtrysku ale to inna sprawa.
    Także dziękuje za pomoc.
    sandamiano
    Level 29  
    Nic nie pisałeś na początku o tym pinie 26 że nie jest podpięty . Tak - na niego podawane jest zasilanie ze stacyjki . Powinien być zabezpieczony bezpiecznikiem (7.5A)
    paladyn
    Level 15  
    Skoro już toczy się dyskusja to zapytam o czujnik temperatury. Różni się czymś od tego przy silniku 700cm3 ? Gdy podłączyłem obecny pod deskę rozdzielczą wskazówka ani drgnie. Jeśli był by uszkodzony to przekręcił bym ze starego silnika.
    Kewin3
    Level 10  
    Jakiego komputera uzywasz ? masz go z całą centralką immo, czy ECU rozkodowane ? Takie obiawy o których mówisz są kiedy immo blokuje.
    web69
    Level 30  
    Czy w 700 miałeś lampkę, czy wskaźnik temperatury?
    tzok
    Moderator of Cars
    Do kontrolki jest tylko czujnik bimetalowy (0-1), do wskaźnika jest rezystancyjny i powinien pasować.
    paladyn
    Level 15  
    Czujnik temperatury od CC700 pasował idealnie. Na desce mam wskaźnik i teraz pokazuje temperaturę . Robiłem przed chwilą jazdę próbną i chodzi spoko, tylko prędkościomierz nie działa. Przekładałem linkę z CC700, która do skrzyni biegów pasowała, ale nie działa. Zapewne muszę założyć tą od seicento ?