Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Solo 650 - pilarka sama wchodzi na wysokie obroty i gaśnie

shinto 28 Gru 2013 18:20 3597 10
  • #1 28 Gru 2013 18:20
    shinto
    Poziom 18  

Trafiła do mnie kompletnie zdewastowana piła Solo 650.Porwane przewody elektryczne i paliwowe,popękany primer(pompka)..Co zrobiłem dotychczas..Instalacja elektryczna została skompletowana,połączone porwane przewody,założona izolacja.Wymieniony primer i przewód paliwa z filtrem,gaźnik i filtr powietrza umyty.Tłok i cylinder nie wyglądają źle,założone nowe pierścienie.Kompresja bardzo dobra.Pierwsze uruchomienie na wyciągniętym ssaniu.Piła odpaliła za czwartym szarpnięciem.Piła na ssaniu pracuje bardzo fajnie,ale po wyłączeniu ssania piła na półgazie samoczynnie zaczyna przyspieszać aż do obrotów maksymalnych po czym słabnie i gaśnie.Ponowne uruchomienie tylko na włączonym ssaniu,ale bez problemu.Teraz pytanie,.na czym ukierunkować poszukiwania?Nie chciałbym przejechać się tak jak z Shindaiwą.Koszt i problemy ze zdobyciem części podobne..

0 10
  • Pomocny post
    #2 28 Gru 2013 18:40
    Staszek49
    Poziom 34  

Czy sprawdziłeś też uszczelniacze wału silnika. Zwróć uwagę, czy nie są mokre od paliwa, a w razie konieczności do wymiany. Sprawdź też, czy gaźnik jest poprawnie dokręcony do cylindra.

0
  • #3 28 Gru 2013 18:53
    2056504
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 28 Gru 2013 19:33
    shinto
    Poziom 18  

Dzięki panowie za rady,No więc,uszczelniaczy nie sprawdzałem.Pobieżne oględziny nie wskazują uszkodzenia.Piłę dopiero dzisiaj dostałem do rąk..i sądzę że w tak krótkim czasie i tak dużo zrobiłem.Uszczelniacz od strony sprzęgła jest suchy,nie wiem jak z drugiej strony..To sprawdzę dopiero w poniedziałek.Łącznik gaźnik-cylinder wydaje się cały,przewód impulsowy też.Nie wiem jak z częściami do tego modelu,ale jeśli tak jak w 639 uszczelniacze są w piaście z łożyskami i trzeba bedzie wymienić komplet..to znów mała fortunka ot tak sobie...fiuuu...i poszła...

0
  • #5 28 Gru 2013 19:39
    2056504
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 28 Gru 2013 20:16
    shinto
    Poziom 18  

Kolego ojdyr,myślę że pokłonię się o nie.Dzisiaj z powodu zbyt krótkiego dostępnego czasu zrobiłem tylko tyle..ale w poniedziałek wracam do niej.I naprawdę nie mam zamiaru nic zostawić przypadkowi.

Dodano po 7 [minuty]:

Wracając do tematu nieba..nie spiesz sie tam.Pomęcz się jeszcze trochę tutaj. :D

Dodano po 7 [minuty]:

Wiem że nie zawsze coś jest tym na co wygtląda..Niepokoi mnie komplet cylinder-tłok.Pobieżnie oceniając,nie wykazuje oznak zatarcia..Piła uruchamia się bez problemu,ale...nie oczyściłem denka tłoka z nagaru.Pośpiech..a pod nim mogą się kryć różne niespodzianki..

0
  • #7 28 Gru 2013 20:17
    2056504
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 28 Gru 2013 21:55
    shinto
    Poziom 18  

Opaski...oryginalnie tak jest zrobione..U mnie ich nie ma.

0
  • Pomocny post
    #9 29 Gru 2013 15:32
    2056504
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 29 Gru 2013 15:57
    shinto
    Poziom 18  

Witaj ojdyr.W tej pile nie było żadnych pierścionków.Może dlatego?Piła poskręcana tak jak naleźy.Uszczelkę dałem tą samą z powodv braku drugiej.Nie uszkodziłem jej przy demontażu.Zawsze składam na pastę Dirco więc tej możliwości nie ma.

2
  • #11 30 Gru 2013 16:00
    shinto
    Poziom 18  

Witam kolegów forumowiczów.Piła pracuje.Kolega ojdyr miał rację.Przewód impulsowy był niezaciśnięty,to poprawiło pracę choć nie do końca.Na rozwiązanie wpadłem czytając inne tematy,a zwłaszcza temat Solo 639..Wymieniłem łożyska i uszczelniacze na nowe choć nic nie wskazywało ich zużycia.Po tym zabiegu piła po godzinnym użytkowaniu pracuje jak marzenie.Kolegom którzy mi wydatnie pomogli podsuwając rozwiązania-pomógł.Temat uwaźam za rozwiązany.

0