Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dwóch routerów

FOSGEN1 01 Lut 2016 20:21 3408 51
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    Dostawca zmienił mi router. Obecnie mam Netia spot. Czy da się go połączyć z TP-Link TL-WR743ND? Chodzi o to, że z netiaspota nie mam zasięgu w całym mieszkaniu.
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    FOSGEN1 napisał:
    Netia spot. Czy da się go połączyć z TP-Link TL-WR743ND?
    Tak.
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet
    FOSGEN1 napisał:
    Dostawca zmienił mi router. Obecnie mam Netia spot. Czy da się go połączyć z TP-Link TL-WR743ND? Chodzi o to, że z netiaspota nie mam zasięgu w całym mieszkaniu.

Pomógł mi Podaruj punkty!

Mówisz o połączeniu kablowym czy bezprzewodowym?
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    Chodzi mi o bezprzewodowe. Wolałbym uniknąć ciągania się z kablami. Co prawda myślałem o pociągnięciu kabla od routera do PC-ta, ale to by było około 10 metrów, więc raczej odpada. Tym bardziej, że jeszcze tablet tudzież telefon też by chciały mieć dostęp do wifi :-)
    jimasek
    FOSGEN1 napisał:
    Co prawda myślałem o pociągnięciu kabla od routera do PC-ta, ale to by było około 10 metrów, więc raczej odpada. Tym bardziej, że jeszcze tablet tudzież telefon też by chciały mieć dostęp do wifi

10m to żadna odległość a ile daje plusów. TP-linka możesz ustawić jako punkt dostępowy i będziesz miał stabilny dostęp do internetu w sieci bezprzewodowej a i komputer stacjonarny możesz przewodem podłączyć.
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    Zaraz, bo chyba jakoś pomieszałem.
    W jednym pokoju mam netiaspot. W mieszkaniu mam 2 ściany po ponad 50cm. W pokoju oddalonym w linii prostej o 6 m od routera zasięgu praktycznie nie ma.
    Myślałem o TP-Link TL-WR743ND, żeby go gdzieś pomiędzy pokojami umieścić i żeby udostępniał dalej sygnał, który by uzyskiwał z netia spota.
    Czy te dwa routery nadają się do takiego tworu, żeby uniknąć łączenia ich kablami?
    Acha, do peceta mam modem usb TP-LINK TL-WN821N
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    jimasek , to po prostu mały dramat się szykuje.
    Wiesz, gdyby chodziło o sygnał tylko do PCta, to pewnie bym się na kabel zdecydował. Co prawda średnio mnie nęci wiercenie ale cena kabla 10m to około 20 zł. Niestety, chodzi mi o pozostałe urządzenia typu telefon itp.
    Szkoda utraty 50% prędkości, ale coś za coś. A gdybym routery połączył ze sobą kablem, to też będzie to zjawisko miało miejsce?
  • Pomocny post
    jimasek
    FOSGEN1 napisał:
    Co prawda średnio mnie nęci wiercenie ale cena kabla 10m to około 20 zł. Niestety, chodzi mi o pozostałe urządzenia typu telefon itp.

Ale w czym ty widzisz problem? WR743ND będzie działał jako punkt dostępowy czyli będzie rozsyłał dodatkową sieci bezprzewodową w miejscu gdzie masz z nią problem. Podciągasz przewód i łączysz z NS-em.
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    jimasek napisał:
    Ale w czym ty widzisz problem?

Nie za bardzo lubię kolejne dziury w ścianach :-)
    Czyli jednak lepiej będzie, jak routery będą spięte kablem zamiast łączyć się ze sobą po wifi?

Wiesz, myślałem tez o takim rozwiązaniu, żeby NS wywalić np. do przedpokoju. Pewnie wtedy zasięg w całym mieszkaniu byłby równomierny, choć pewnie nie powalający mocą. To rozwiązanie z kolei ma ten minus, że do NS mam podpiętą kablem usb drukarkę. A jak od niej oddalę NS, to chyba kabel usb nie powinien być zbyt długi? Powiedzmy 4 metry to już będzie za wiele, prawda?
  • Pomocny post
    jimasek
    FOSGEN1 napisał:
    zyli jednak lepiej będzie, jak routery będą spięte kablem zamiast łączyć się ze sobą po wifi?

Tu nawet nie ma co porównywać a tym bardziej jak masz Netia Spota który nie przepada za wzmacniaczami. Kupujesz przewód UTP cat.5e i do roboty.
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    FOSGEN1 napisał:
    Czyli jednak lepiej będzie, jak routery będą spięte kablem zamiast łączyć się ze sobą po wifi?
    Lepiej dla prędkości łącza.
    Możesz zastosować inne urządzenia i połączyć sieć poprzez instalacje elektryczną - to też jakaś alternatywa.
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    W poście #40 dopisałem jeszcze o połączeniu drukarki z routerem. Ile może mieć kabel długości, żeby drukarka działała poprawnie?
  • Pomocny post
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    FOSGEN1 napisał:
    Ile może mieć kabel długości, żeby drukarka działała poprawnie?
    USB? 10m, ale zalecam nie więcej jak 5m.
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    DriverMSG napisał:
    ale zalecam nie więcej jak 5m

pocieszyłeś mnie. Kolega mi mówił, że u niego przy niecałych 4m jakieś urządzenie małpiego rozumu dostawało. Jutro sobie pomierzę i pokombinuję, które rozwiązanie wybrać. Oczywiście koszty w tym wszystkim też są bardzo istotne :-(
    Dziękuję Wam za podpowiedzi. Jutro się odezwę po pomiarach.
    jimasek
    FOSGEN1 napisał:
    Wiesz, myślałem tez o takim rozwiązaniu, żeby NS wywalić np. do przedpokoju. Pewnie wtedy zasięg w całym mieszkaniu byłby równomierny, choć pewnie nie powalający mocą. To rozwiązanie z kolei ma ten minus, że do NS mam podpiętą kablem usb drukarkę. A jak od niej oddalę NS, to chyba kabel usb nie powinien być zbyt długi? Powiedzmy 4 metry to już będzie za wiele, prawda?

To już trochę kombinatoryka ale jak masz czas i ochotę to możesz poeksperymentować. Wyżej podałem rozwiązanie które na 100% zadziała i będzie stabilne.
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    FOSGEN1 napisał:
    Kolega mi mówił, że u niego przy niecałych 4m jakieś urządzenie małpiego rozumu dostawało.
    W przypadku urządzeń zasilanych z portu USB, kabel 4m odpada. Nawet i pół metra robi kłopoty. Drukarka ma własne zasilanie, więc kablem płyną tylko dane.
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    Na tę chwilę zrobiłem tak, że router "wyjechał" do przedpokoju. Zasięg jest w całym mieszkaniu bardzo dobry.
    Tyle, że teraz mam problemos z drukarką. Pewnie zdecyduję się na dłuższy kabel usb. Ale tak myślę, czy nie dałoby się do niej podpiąć karty np. takiej:
    TP-LINK TL-WN821N

Jest taka możliwość? Chciało by toto działać?
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    FOSGEN1 napisał:
    Ale tak myślę, czy nie dałoby się do niej podpiąć karty np. takiej:
    TP-LINK TL-WN821N

Jest taka możliwość? Chciało by toto działać?
    Kolega raczy sobie żartować?
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    DriverMSG napisał:
    Kolega raczy sobie żartować?

rozumiem, że to odpowiedź, iż do d... pomysł. Dzięki za zawoalowaną formę :-)
    Odpowiadając na Twoje pytanie - w swej niewiedzy i naiwności liczyłem, że może się jednak da.
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    Aby drukarkę przystosować do pracy przez sieć (gdy nie ma w sobie takiej opcji), należy zakupić tzw. PrintSerwer.
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    No tak. Tylko że to koszt taki jak router...