logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VW Golf mk3/mk1 - Jak podłączyć włącznik świateł awaryjnych po swapie?

aura1 28 Gru 2013 20:29 2046 6
REKLAMA
  • #1 13109196
    aura1
    Poziom 12  
    Koledzy mam mały problem, dokonałem swapa z mk3 silnika 1,8 ABS do golf mk1. Teraz przekładam instalację. Skrzynkę bezpieczników i wszystkie wiązki idą z mk3 ale deska zostaje z mk1 i tu tkwi problem otóż w mk3 włącznik światełm awaryjnych jest w przełączniku zespolonym z wycieraczkami i kierunkowskazami a w mk1 jest na desce rozdzielczej i nie wiem jak to połączyć. Lutować i rozpoznać kolory przewodów potrafię ale w większą elektrykę nie chciałbym sie bawić. Między autami jest tylko 4 lata różnicy więc kolory kabelków są na ogół kompatybilne (małe różnice) mk3 z 92/93 mk1 z 88(cabrio). Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 13109208
    Alfred_92
    Poziom 33  
    Jeżeli przewody są za krótkie to polutuje je kolega solidnie i solidnie zaizoluje i po kłopocie, nic innego typu łącznie na kostki się nie sprawdzi.
  • REKLAMA
  • #3 13109244
    aura1
    Poziom 12  
    Dzięki za szybką odpowiedź ale nie bardzo o taką mi chodziło tzn. polutować i przedłużyć to nie problem ale chodziło mi bardziej o to czy można to w ten sposób zrobić, czy w przełaczniku zespolonym nie ma wewnętrznych połączeń awaryjne-kierunki?
  • REKLAMA
  • #4 13113592
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Trochę dziwne, że wziąłeś się za przerabianie całej elektryki, a nie tylko elektryki silnika, zostawiając resztę w wersji samochodu, który przerabiasz. Niemniej, myślę że przerabiając te auta, masz ich schematy elektryczne? I pewnie masz tam oznaczenia instalacji wg Boscha, prawda?
  • #5 13113665
    aura1
    Poziom 12  
    Przekładam całą elektrykę z tego powodu że w aucie było "dobrze" zamieszane. Początkowo był tam silnik 1.8 benzyna ale niemiec włożył 1.9 td i przerobił dziwnie instalację. Zakupiłem golfa mk3 z motorem 1.8 ABS 90km i włożyłem do auta. Przekładam więc całą instalację z mk3 tylko poprzez przepięcie kostek w nową skrzynkę też z mk3 (w mk1 była starego typu) i praktycznie największy problem mam z włacznikiem awaryjnych. Ze schematów nie korzystam gdyż za bardzo na nich się nie znam korzystam z rozpiski pinów, wtyczek, przekaźników i bezpieczników z mk3 i jak do tej pory wszystko ok tylko te awaryjne.
  • REKLAMA
  • #6 13113797
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    To wyszukiwarka forumowa lub google i "oznaczenia instalacji Bosch" i wszystkie opisy masz wyjaśnione.
    Jak można przeprowadzać takie roboty bez schematów i opisów???
  • #7 13113816
    aura1
    Poziom 12  
    Dzięki poszukam jak nic nie znajde to dalej będe prosił o pomoc.
REKLAMA