Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poprawa brzmienia subwoofera

Vienio 28 Gru 2013 21:04 759 0
  • #1 28 Gru 2013 21:04
    Vienio
    Poziom 9  

Witam pisze na forum gdyż nurtuje mnie trochę mój subwoofer, dobra ale po kolei. Posiadam subwoofer który sam wykonałem. Obudowa 65l strojenie 32hz głośnik stx 32-300-8sc. Amplituner denon 1610 i do tego wzmak nazywany holton 400 jak dobrze pamiętam, poniżej jego parametry.
    - Końcówką mocy oparta na 4 parach mosfetów:
    parametry końcówki mocy:
    - moc wyjściowa                                         :  200 W sinus przy 8 Ohm, 400 W sinus przy 4 Ohm
    - pasmo przenoszenia                                 :  4Hz do 56kHz (±3dB)
    - stosunek sygnał/szum nieważony               : -122dB (20Hz - 20KHz)
    - stosunek sygnał/szum A-ważony                : -126dB (20Hz - 20KHz)
    - znamionowe napięcie wejściowe              : 1.2V RMS (dla 200W/8W)
    - zniekształcenia harmoniczne                    : <.07% (20Hz – 20kHz), typowo <.005%
    - współczynnik tłumienia                            : 200 przy 8 Ohm
    - Zalecane napięcie pracy                          : ± 70V
    - Impedancja głośnika                                : od 4 Ω
    - Filtr do subwoofera z płynną regulacją ocięcia częstotliwości w zakresie 80-150Hz, wraz z regulacją wzmocnienia 0-100%
    - Zasilacz 25A o pojemności 6x3300uF/100V + transformator 600VA 2x52V AC

A pisze bo jakoś nie do końca jestem zadowolony z tego jak to gra. Może nie mam jakiegoś dużo doświadczenia z subami ale np jak posłucham sobie jakiegoś np w Saturnie to gra dużo lepiej. Bass w moim jest taki jakby ociężały, nie za szybki, a i nie wiem czy to normalne ale jak go trochę za mocno podkrece na wzamku bądź w amplitunerze to odrazu dudni.
    I pytanie do was co mógłbym zrobić żeby poprawić jego brzmienie, nie wiem może wymiana głośnika na inny który by pasował do obudowy, czy może coś poprawić w tej konstrukcji? Nie znam sie dobrze na tych wszystkich parametrach dlatego pytam, proszę o jakieś podpowiedzi, sugestie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME