Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google Chrome - przeglądarka pochłania 100% CPU przy oglądaniu YT

28 Gru 2013 23:37 11280 8
  • Poziom 13  
    Witam,
    mam problem z Chrome, podczas oglądania video na YouTube przeglądarka potrafi pochłonąć 100% zasobów CPU i film się zawiesza. Szczególnie daje się to we znaki, gdy przeglądam jeszcze inne strony w trakcie słuchania muzyki z YT. Teraz akurat otwarte mam 3 zakładki (w tym jedną z filmem) i podczas przełączania między nimi, dźwięk się na chwilę zacina, a obciążenie procesora jest oczywiście pełne (100%).
    Poczynione przeze mnie kroki do tej pory:
    - odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz najnowsze wersje sterowników karty graficznej (Radeon HD3470M), Flasha i samą przeglądarkę - brak efektu

Mój raport z OTL:
    Link
    Link

CrystalDiskInfo:
    Google Chrome - przeglądarka pochłania 100% CPU przy oglądaniu YT

Mój komputer to Toshiba A300-1N9 (C2D T5800, 4GB RAM, HD3470, 320GB HDD), więc myślę, że mimo jego wieku, z flashem póki co powinien dawać sobie radę.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie,
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Mam ten sam problem, który zaczął się od zainstalowania jakiegoś ActiveX lub Javy - przeglądnij dodatki/rozszerzenia i zaobserwuj pracę zadań w "Menedżer zadań" w "Narzędzia"
  • Poziom 13  
    Oczywiście chrome.exe *32 jest najbardziej zasobochłonnym procesem.

Zapomniałem dopisać, jaki mam system - jest to Win7 Professional x64 (oryginalna wersja z MSDN AA).
  • Poziom 28  
    Wyłącz wszystko co zbędne z chrome://extensions/ i chrome://plugins/ ( pdf i remote viewer itp, jave też możesz wyłączyć jak nie używasz ). Flasha do chroma się nie instaluje, on jest częścią przeglądarki, pewnie chrome ładuje flasha od firefoxa stąd takie efekty, masz dwie wersje, wyłącz w pluginach flasha , zostaw tylko pepper flasha.
    Na wszelki wypadek proponuje ccleaner+ defraggler+adwcleaner, wysprzątają ci trochę dysk.
  • Poziom 16  
    animisiewaz napisał:
    Oczywiście chrome.exe *32 jest najbardziej zasobochłonnym procesem.

Zapomniałem dopisać, jaki mam system - jest to Win7 Professional x64 (oryginalna wersja z MSDN AA).

Nie zrozumiałeś - "Menedżer zadań" w "Narzędzia" (Chrome) a nie "Procesy" (Menedżer zadań Windows)
  • Poziom 13  
    W extensions mam AdBlocka, Google Documents i Google Mail Checker., W extensions mam już tylko pepper flasha (tego dodatkowego odinstalowałem). Java wyłączona.
    Sytuacja zaraz po instalacji chrome (bez żadnych pluginów, jeszcze bez logowania do konta google) jest identyczna, filmy też się tną.

Dzisiaj oglądałem (raczej próbowałem oglądać) film na vod.pl, z Sliverlightem też są problemy. W chrome cały czas 100% cpu i się zacina, a w IE - obciążenie na poziomie 30-40% i bez żadnej przycinki.
  • Poziom 11  
    Zrób skan na wirusy oraz przeinstaluj przeglądarkę w inną lokalizację.

Myślę, że pomogłem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam, dokleję sie do tematu skaczącego YT

Mam dwa kompy, laptop i stacjonarny. Od pewnego czasu oglądanie filmów na YT na lapku jest niemożliwe - strasznie się tną. na stacjonarnym temat podobny dopiero przy otarciu filmu i np 3 innych stron. O ile Laptop jest już leciwy i menadżer zadań pokazuje zajętość CPU chromem na poziomie 80% to podobny efekt na stacjonarnym występuje już przy 10-15% - niestety.
    łącze 2MB - na telefonie z androidem i WiFi WSZYSTKIE filmy odtwarzają się poprawnie, smart TV też bez problemów.

Zmieniłem antyvirusa, wyłączyłem dodatki i ciągle to samo. KTOŚ POMOŻE?
  • Poziom 7  
    Zdefragmentuj dysk. Doradziłbym też zmianę przeglądarki. Proces chrome32.exe potrafi u mnie zająć 0,5 GB ramu przez jego "dublowanie się".