Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson DX7450 - sterownik do wymiany pojemnika z tuszem

marta_2711 28 Dec 2013 23:50 6501 9
 • #1
  marta_2711
  Level 8  
  Witam, od kilku lat posiadam wyżej wspomniane urządzenie wielofunkcyjne. W wyniku przywrócenia systemu do stanu fabrycznego musiałam na nowo zainstalować sterowniki - najpierw przy podłączeniu urządzenia. Drukowanie nie stanowiło problemu, do momentu pojawienia się czerwonej kontrolki świadczącej o braku któregoś z tuszy. Nie udało mi się uzyskać sterownika do wymiany pojemnika, dlatego usiłowałam ściągnąć sterowniki z oryginalnej strony producenta (z błędem uniemożliwiającym pełną instalację) a później przez funkcję "nowy sterownik" w ustawieniach drukarki. Nadal bezskutecznie. Dodatkowo nie jestem w stanie sprawdzić, który z tuszy się wyczerpał, co uniemożliwia mi dalsze drukowanie. Próbowałam zainstalować sterowniki do innych modeli, ale z mizernym skutkiem, bo nie uzyskałam narzędzia, które pozwoli mi wymienić pojemnik albo chociaż zidentyfikować ten zużyty.
  Proszę o pomoc.
 • #2
  endriuf
  Printers specialist
  Nie pamiętam dokładnie, ale wystarczy po pojawieniu diody o skończonym tuszu nacisnąć Ok lub anuluj a drukarka sama podpowie który tusz do wymiany. Przed ustawieniem się karetki do wymiany wcześniej zatrzyma się przy skończonym tuszu.
 • #4
  shark25
  Level 2  
  W Epsonie SX115 głowica ustawia się do wymiany tuszu po wciśnięciu przycisku "Stop" (drugi od góry), w tym może być tak samo.
 • #5
  marta_2711
  Level 8  
  Dziękuję, zrobiłam tak. Wymieniłam pojemnik z tuszem, który faktycznie okazał się opróżniony. Kontrolka zniknęła, a potem wydrukowałam jedną stronę, na której pojawiły się białe linie. Dlatego usiłowałam oczyścić dysze - na ekranie nie pojawił się monit o tym, że dysze są czyszczone, ale drukarka dźwięczała tak jakby faktycznie to robiła. Potem pojawiła się kontrolka o braku tuszu w kolejnym pojemniku. Próbowałam wymienić "na chybił trafił" 2 tusze i po każdej wymianie kontrolka nadal się świeci.. Nadal nie mogę niczego wydrukować.
 • #6
  shark25
  Level 2  
  Po naciśnięciu "Stop" strzałka wskazuje, z którym tuszem jest problem. Przy korzystaniu z zamienników czasem jest problem z ich rozpoznawaniem.
 • #7
  marta_2711
  Level 8  
  dziękuję, to jednak czwarty tusz, którego w tej chwili nie mam :) a czy może jeszcze mogłabym prosić o wskazanie jakiegoś wiarygodnego źródła, z którego ściągnę działające sterowniki?
 • #8
  shark25
  Level 2  
  Ja mam tylko sterowniki do SX115 na płycie, więc w tej sprawie nie pomogę. Za wskazanie poziomu tuszy odpowiada program Epson Status Monitor 3, sprawdź czy nie jest wyłączony w Preferencje drukowania > konfiguracja > szybkość i postęp.

  Poziom tuszy pokazuje również program Wic Reset, po wykryciu drukarki trzeba kliknąć "Status".
 • #9
  marta_2711
  Level 8  
  niestety mam tak stary sterownik, że nie mam zakładki "konfiguracja".

  może najlepszym rozwiązaniem będzie próba odnalezienia płyty z oprogramowaniem.
 • #10
  shark25
  Level 2  
  W systemie Windows 7 sprawdza się to tak:
  Panel sterowania
  Urządzenia i drukarki
  Klik prawym przyciskiem myszy - w rozwiniętym menu Preferencje drukowania
  Zakładka konserwacja (na górze)
  Przycisk szybkość i postęp (na dole)
  Sprawdzamy czy jest zaznaczone Wyłącz program Epson Status Monitor, jak jest to odznaczamy i oczywiście zatwierdzamy OK.