Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson DX7450 - sterownik do wymiany pojemnika z tuszem

28 Gru 2013 23:50 5892 9
 • Poziom 7  
  Witam, od kilku lat posiadam wyżej wspomniane urządzenie wielofunkcyjne. W wyniku przywrócenia systemu do stanu fabrycznego musiałam na nowo zainstalować sterowniki - najpierw przy podłączeniu urządzenia. Drukowanie nie stanowiło problemu, do momentu pojawienia się czerwonej kontrolki świadczącej o braku któregoś z tuszy. Nie udało mi się uzyskać sterownika do wymiany pojemnika, dlatego usiłowałam ściągnąć sterowniki z oryginalnej strony producenta (z błędem uniemożliwiającym pełną instalację) a później przez funkcję "nowy sterownik" w ustawieniach drukarki. Nadal bezskutecznie. Dodatkowo nie jestem w stanie sprawdzić, który z tuszy się wyczerpał, co uniemożliwia mi dalsze drukowanie. Próbowałam zainstalować sterowniki do innych modeli, ale z mizernym skutkiem, bo nie uzyskałam narzędzia, które pozwoli mi wymienić pojemnik albo chociaż zidentyfikować ten zużyty.
  Proszę o pomoc.
 • Spec od drukarek
  Nie pamiętam dokładnie, ale wystarczy po pojawieniu diody o skończonym tuszu nacisnąć Ok lub anuluj a drukarka sama podpowie który tusz do wymiany. Przed ustawieniem się karetki do wymiany wcześniej zatrzyma się przy skończonym tuszu.
 • Poziom 2  
  W Epsonie SX115 głowica ustawia się do wymiany tuszu po wciśnięciu przycisku "Stop" (drugi od góry), w tym może być tak samo.
 • Poziom 7  
  Dziękuję, zrobiłam tak. Wymieniłam pojemnik z tuszem, który faktycznie okazał się opróżniony. Kontrolka zniknęła, a potem wydrukowałam jedną stronę, na której pojawiły się białe linie. Dlatego usiłowałam oczyścić dysze - na ekranie nie pojawił się monit o tym, że dysze są czyszczone, ale drukarka dźwięczała tak jakby faktycznie to robiła. Potem pojawiła się kontrolka o braku tuszu w kolejnym pojemniku. Próbowałam wymienić "na chybił trafił" 2 tusze i po każdej wymianie kontrolka nadal się świeci.. Nadal nie mogę niczego wydrukować.
 • Poziom 2  
  Po naciśnięciu "Stop" strzałka wskazuje, z którym tuszem jest problem. Przy korzystaniu z zamienników czasem jest problem z ich rozpoznawaniem.
 • Poziom 7  
  dziękuję, to jednak czwarty tusz, którego w tej chwili nie mam :) a czy może jeszcze mogłabym prosić o wskazanie jakiegoś wiarygodnego źródła, z którego ściągnę działające sterowniki?
 • Poziom 2  
  Ja mam tylko sterowniki do SX115 na płycie, więc w tej sprawie nie pomogę. Za wskazanie poziomu tuszy odpowiada program Epson Status Monitor 3, sprawdź czy nie jest wyłączony w Preferencje drukowania > konfiguracja > szybkość i postęp.

  Poziom tuszy pokazuje również program Wic Reset, po wykryciu drukarki trzeba kliknąć "Status".
 • Poziom 7  
  niestety mam tak stary sterownik, że nie mam zakładki "konfiguracja".

  może najlepszym rozwiązaniem będzie próba odnalezienia płyty z oprogramowaniem.
 • Poziom 2  
  W systemie Windows 7 sprawdza się to tak:
  Panel sterowania
  Urządzenia i drukarki
  Klik prawym przyciskiem myszy - w rozwiniętym menu Preferencje drukowania
  Zakładka konserwacja (na górze)
  Przycisk szybkość i postęp (na dole)
  Sprawdzamy czy jest zaznaczone Wyłącz program Epson Status Monitor, jak jest to odznaczamy i oczywiście zatwierdzamy OK.