Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Epson stylus SX235W i SX130 - B喚dne wydruki po wymianie tuszy.

29 Gru 2013 10:58 5847 7
  • Poziom 18  
    Witam, drukarka jak w temacie SX325W. Po wymianie tuszy na zamienniki. drukarka tusze rozpoznaje prawid這wo. Kolory drukuje prawid這wo ale czarny tekst na szybkim wydruku jest poprzerywany. Jak ustawi jako嗆 wysok to jest dobrze. Pr鏏owa貫m wyr闚nywanie i czyszczenia g這wicy ale nie pomaga. Mam pytanie czy mo瞠 to wina sterownika czy zaschni皻a jest g這wica?
    Posiadam t篹 drukark epson SX130 w niej jest inny problem kolor drukuje prawid這wo a czarny nie drukuje w og鏊e. Testowane na tych samych tuszach.
    Prosz o sugestie.
    Epson stylus SX235W i SX130 - B喚dne wydruki po wymianie tuszy.
  • TermoPasty.pl

• Poziom 34  
    Tusze do d.... Wymie na inne i zr鏏 czyszczenie dysz.
  • Poziom 18  
    Tak s康zisz? To dlaczego kolory drukuje prawid這wo i druk czarny wysokiej jako軼i te, tylko jest problem przy szybkim druku czarnym. Wszystkie s tej samej firmy i rozpoznawane prawid這wo (nawet zu篡cie jest rozpoznawane prawid這wo przez monitor epson)? Czy mo瞠 tylko czarny do wymiany? A mo瞠 niekt鏎e dysze czarnej g這wicy s zaschni皻e? Nie wiem czy wszystkie dysze s wykorzystywane przy obu rodzajach wydruku. Podstawia貫m drugi czarny z tego samego zakupu i jest bez zmian.
  • TermoPasty.pl

• Poziom 34  
    Przed wymian by這 dobrze? Po wymianie tusze si z wa篡造, w 鈔odku zrobi造 si "gluty" kt鏎e zatka造 cz窷 dysz. Przy wydruku wysokiej jako軼i drukuje tymi samymi dyszami, ale nak豉da dwa razy wi璚ej tuszu i druk jest jednokierunkowy. Dla tego nie wida przerw. Musisz udro積i dysze przez wielokrotne czyszczenie. Chyba, 瞠 poszukasz na elektrodzie jak to inni robili.
  • Poziom 18  
    Dzi瘯i, za podpowied postaram si odmoczy g這wice.
    A co do drugiej SX130 to ona nic na czarno nie drukuje, ani 郵adu czarnego a kolory w porz康ku drukuj. Czy te ca趾owicie zaschni皻a g這wica, czy mo瞠 sterowniki albo drukarka co zapami皻a豉 bo w niej by造 trzy kolory oryginalne epsona i jaki inny czarny zamiennik. Tamtego czarnego nie widzia豉, ja wstawi貫m m鎩, wykrywa ale nie drukuje na czarno tylko kolor. Z tego co wiem to ta SX130 raczej nie zaschn窸a bo klientka twierdzi 瞠 drukarka by豉 ca造 czas u篡wana to ksero na czarno i przesta豉 drukowa . Prosz o rady co mo瞠 by.
  • Poziom 12  
    Na pocz徠ek sprawd strzykawk z w篹ykiem czy p造n do czyszczenia g這wic wyp造wa z dysz. Zachowaj przy tym czysto嗆 by drobiny kurzu nie dosta造 si do w篹yka lub strzykawki. Ustaw karetk g這wicy nad g帳k, wyjmij wtyczke z gniazda sieciowego, zdemontuj ostro積ie skaner uwa瘸j帷 na delikatne ta鄉y. wyjmij kartrid瞠, pod陰cz strzykawk z w篹ykiem pod kr鏂iec czarnego tuszu i wpuszczaj powoli nie przesadzaj帷 z ci郾ieniem bo w篹yk mo瞠 spa嗆 zachlapuj帷 woko這 p造nem. Je郵i p造n b璠zie znika to znaczy 瞠 pod spodem wyp造wa. Je郵i b璠zie op鏎 to g這wica do demonta簑 i p逝kanie w myjce ultrad德i瘯owej lub za pomoc silniejszego p造nu. Film闚 intrukta穎wych na YT jest bardzo du穎. Frazy wpisuj po angielsku. Gdy b璠ziesz montowa skaner z powrotem uwa瘸j by nie przytrzasn望 obudow delikatnych ta鄉 i nie za豉ma ich.

Generalnie Epson z piezoelektryczn g這wic jak ten Tw鎩 SX130 pod tusze pigmentowe lubi by cz瘰to u篡wany. Nawet z oryginalnymi tuszami g這wica potrafi zasycha ju po 2 tygodniach przestoju, tydzie wytrzyma spokojnie. Co do zamiennik闚 nie wypowiadam si bo nie u篡wam. Zaraz po zu篡ciu zestawu do陰czonego do drukarki kupi貫m za r闚nowarto嗆 nowego oryginalnego kompletu tuszy zestaw tzw wiecznych kartrid篡 i 400 ml tuszu pigmentowego Ink-mate. Je郵i drukujesz du穎 to tylko takie rozwi您anie lub tzw CISS. Drukowa trzeba najrzadziej raz na 5 dni z tym tuszem a najlepiej cz窷ciej i du穎 np zdj耩 wykorzystuj帷 wszystkie kolory. Eksploatacja bardzo tania i stosunkowo bezproblemowa. Do陰czy貫m te program do resetu pampersa w jednym z post闚. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Jeszcze nie pr鏏owa貫m czy軼i zestawu w epsonach. Widzia貫m w miar dok豉dny filmik na YT bez wykr璚anie g這wicy. Tak mam zamiar post徙i. Nie wiem czy tak mo積a ale swego czasu mia貫m jakiego canona i nie mog貫m go niczym udro積i. Pr鏏owa貫m IPA, wody destylowanej w wannie ultrad德i瘯owej, dopiero ocet spo篡wczy poskutkowa. Niestety nie wiem czy po czasie nie pad豉 g這wica bo to w ko鎍u kwas. Prosz o wypowiedzi praktyk闚 co stosowali ocet, co si dzieje z g這wic po zabiegu z octem. Czy mo積a go stosowa czy kupi p造n udra積iaj帷y i jaki najlepszy jest?
  • Poziom 12  
    Do g這wic epsona nie u篡waj niczego co zawiera wod a ocet zawiera.