Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva 120 Combo - Kto może przelutować głowicę lub gdzie kupić nową?

musculus 29 Gru 2013 11:04 1569 2
  • #1 29 Gru 2013 11:04
    musculus
    Poziom 17  

Witam,

Mam Arivę 120 Combo i pojawił się problem - zaczęła przycinać przy telewizji naziemnej. Niestety zanim doszedłem do tego, że to tuner, a nie antena to skończyła mi się gwarancja.

Problem leży w głowicy - jakiś zimny lut (gdy nacisnąć palcem gniazdo antenowe to na chwile przycina). Tuner satelitarny działa OK, problemem jest tylko DVB-T.

Rozwiązaniem pewnie byłoby przelutowanie głowicy, ale nie mam odpowiedniego sprzętu ani wystarczająco pewnej ręki. Dlatego myślę, żeby po prostu wymienić całą głowicę - z tym sobie poradzę.

Stąd moje pytanie: czy da się gdzieś kupić taką głowicę luzem?

---------------------------------------------

A może ktoś w okolicach Bytomia może ją przelutować?

0 2
  • #2 29 Gru 2013 13:01
    acton777
    Poziom 15  

Skontaktuj się z głównym serwisem w Kościanie. Powinni mieć coś takiego, to Ci wyślą. Na stronie Fergusona jest wszystko, co potrzebujesz.

0
  • #3 29 Gru 2013 13:38
    musculus
    Poziom 17  

acton777 napisał:
    Skontaktuj się z głównym serwisem w Kościanie. Powinni mieć coś takiego, to Ci wyślą. Na stronie Fergusona jest wszystko, co potrzebujesz.

Dzięki za podpowiedź - spróbuję do nich napisać.

----------------------------------------------------

Odpisali - nie prowadzą sprzedaży części zamiennych. Piszą żeby przysłać tuner do serwisu.
    Nie bardzo mi się to uśmiecha - taka procedura trochę potrwa i dość długo pozostanę bez głównego telewizora (na razie mam przynajmniej TvSat sprawne i da się oglądać).

Czy są jakieś inne źródła, gdzie można kupić głowicę do Fergusona?

A może ktoś w okolicach Bytomia ma sprzęt i doświadczenie i może to przelutować?

----------------------------------------------------

Rozwiązane - wysłałem do serwisu i naprawili. Koszt - 53zł z przesyłką. Temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów