Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2165w - Drukarka nie drukuje przez wifi

maxLay 29 Gru 2013 11:38 20871 7
  • #1 29 Gru 2013 11:38
    maxLay
    Poziom 9  

Witam, mam problem z drukarką ML-2165w. Po skonfigurowaniu sieci bezprzewodowej drukarka nie drukuje. Można się z nią połączyć przez przeglądarkę po adresie IP, wydrukować raporty o drukarce, itp., ale przy próbie wydrukowania dowolnego pliku nic się nie dzieje. W programie Samsung Easy Printer Manager drukarka widnieje jako niedostępna (zanim klikniemy plik do drukowania, drukarka jest w tym programie widoczna). Po podłączeniu kabla USB nie ma problemów z drukowaniem. W systemie Linux nie ma żadnych problemów z drukowaniem przez WiFi. Problem występuje z systemem Windows 7.

1 7
  • #2 30 Gru 2013 02:01
    Imprimarex
    Poziom 24  

Czy po konfiguracji drukarki na win 7 odłączasz kabel usb, następnie dodajesz nowe urządzenie - drukarkę ml2165w z numerem IP i w ten sposób masz tak jakby 2 drukarki w systemie (jedna po usb, a druga po wifi)??

0
  • #3 30 Gru 2013 17:12
    wesker5739
    Poziom 8  

Dziś stałem się posiadaczem tej samej drukarki. Uchhh co za koszmar z konfigiem wi-fi. Kilka razy wywalało błędy a to konfiguracji, a to zabezpieczeń a to rutera...
    W końcu usunąłem wszystko co samsungowe, wyczyściłem ccleanerem i ponownie zainstalowałem korzystając z 3 opcji ( podłączenie bezprzewodowe)... Na początku kabelek podpinam, potem klikamy dalej-dalej, aż w końcu prosi o odłączenie kabla usb... O dziwo wszystko przyjęło, pojawiło się też info o IP drukarki i na końcu komunikat o sukcesie. Zaznaczyłem opcje wydruku str testowej i ją druknęło już po wifi.... Nie wiem co robiłem nie tak... Aha zasugerowałem się podpowiedzią żeby zmienić szyfrowanie w wifi rutera z wpa2psk na wpa (to trochę starsze)... Póki co śmiga drukareczka :)

0
  • #4 30 Gru 2013 23:33
    maxLay
    Poziom 9  

Cytat:
    Czy po konfiguracji drukarki na win 7 odłączasz kabel usb, następnie dodajesz nowe urządzenie - drukarkę ml2165w z numerem IP i w ten sposób masz tak jakby 2 drukarki w systemie (jedna po usb, a druga po wifi)??

Drukarkę konfiguruję od razu pod wifi także po instalacji mam tylko jedną drukarkę w panelu urządzeń i drukarek.

-1
  • #5 31 Gru 2013 07:57
    GrandMasterT
    Poziom 23  

Wejdź we właściwości drukarki, tam gdzie masz wylistowane porty.
    Sprawdź czy masz tam jakiś port typu TCP/IP. Jeśli jest, wbij w jego konfigurację i powinno być tam pole zatytuowane 'nazwa drukarki lub adres ip'. Jeśli jest tam jakaś nazwa, spróbuj wpisać adres IP i zobaczyć czy czasami to nie pomoże. W takim wypadku trzeba jednak w drukarce adres wbić ręcznie na stałe, albo zadbać o to, żeby przez DHCP dostawała zawsze ten sam.

0
  • #6 01 Lut 2014 16:17
    mita
    Poziom 16  

Witam.

Posiadam drukarke Samsung Ml2165W po podłączeniu przez kabel pięknie drukuje. Natomiast nie mogę podłączyć się przez wi-fi.
    Jest to ruter Air live WN-200R
    Sieć

SSID ukryte
    Szyfrowanie WPS
    Filtracja Mac adresów

Netbook z W7 starter

Przy próbie konfiguracji sieci bezprzewodowej przez USB wyskakuje komunikat że nie można się połączyć.

Program do zmiany IP drukarki znajduje drukarkę bezprzewodowo ale po wybraniu i naciśnięciu przyciska dalej wyskakuje komunikat że urządzenie nierozpoznane.
    Na wydruku konfiguracji sieci napisane jest nazwa mojej sieci, typ sieci i status że połączono siła sygnału dobra a mimo to się nie widzą. Ping na adres drukarki nie "dochodzi"
    Co może być nie tak? Dodam że drukarka z "wiecznym chipem"
    Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :)

0
  • #7 30 Wrz 2014 11:03
    opiate
    Poziom 17  

Witam,

Miałem podobny problem z drukarką samsung m2022w. Drukarka drukowała przez usb, ale nie drukowała po wifi. Rozwiązanie to dodanie nowej drukarki działającej przez wifi.

0
  • #8 01 Paź 2014 10:36
    tomsonchina
    Poziom 14  

Ponieważ samsung się zabezpiecza i urządzenia drukują z urządzeń samsunga typu samsung galaxy a na nokii z windowsem juz nie drukniesz, zadzwon do suportu samsunga to wam wytłumaczą.

0