Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PFL800 - pompka, wyświetla "Wyczyść Filtr"

pawkowow 29 Gru 2013 11:58 7203 5
  • #1 29 Gru 2013 11:58
    pawkowow
    Poziom 6  

Witam,
    Mam problem z pralką Polar "Każdego dnia", którą posiadam od 5 lat.

Polega on na tym, że po praniu zasadniczym włącza się pompka, wypompowuje sprawnie całą wodę, ale pompka dalej pracuje (moim zdaniem zbyt długo) i po kilku minutach zapala się komunikat "Wyczyść filtr", co blokuje dalszy tok programu.

Przeszukałem forum i wyczyściłem filtr oraz wąż łączący bęben z pompką. Było tam trochę śmieci tj. druty, spinki, jakieś grosze. To jednak nie pomogło i nadal zapala się lampka o wyczyszczeniu filtru.
    Po odpięciu węża bęben-pompka od strony bębna wypadła z niego plastikowa kulka. Czy powinna ona być nieruchoma? Jest oddzielona od bębna gumowym pierścieniem ale lata sobie luźno w szerokiej części węża.

Jednak wydaje mi się, że problem jest z pompką. Myślę, że działa za długo, mimo, że nie ma już co odpompowywać. Macie jakieś pomysły co można jeszcze zrobić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

2 5
  • Pomocny post
    #2 29 Gru 2013 13:11
    skryn
    Admin grupy AGD

pawkowow napisał:
    Myślę, że działa za długo, mimo, że nie ma już co odpompowywać. Macie jakieś pomysły co można jeszcze zrobić?

Szukaj takiego dinksa, jak poniżej, bo się zafajdał:

Pralka Polar PFL800 - pompka, wyświetla "Wyczyść Filtr"

Dodam, że ten plastik jest dostępny od przodu pralki, po wcześniejszym zdemontowaniu całego blaszanego frontu.

0
  • #3 29 Gru 2013 13:44
    pawkowow
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedź, jutro to sprawdzę.
    A jeśli chodzi o tą kulkę w wężu, to może ona sobie tak luźno latać? Przy zwężeniu węża są dwa ząbki, które jak się ją między nie wepchnie trzymają ją mocno (wygląda jakby tam pasowała) ale w ogóle woda przez wąż nie przechodzi wtedy (sprawdzając pod kranem wąż wyjęty).

1
  • Pomocny post
    #4 29 Gru 2013 13:54
    ag1112
    Poziom 13  

Ma sobie luźno latać w tym wężu. Kulka ta zapobiega zbyt szybkiemu wypłukaniu proszku podczas prania :-)

3
  • Pomocny post
    #5 29 Gru 2013 14:11
    skryn
    Admin grupy AGD

ag1112 napisał:
    Kulka ta zapobiega zbyt szybkiemu wypłukaniu proszku podczas prania :-)

I zapobiega przedostawaniu się smrodu z kanalizacji odpływowej :)
    Taki rodzaj pralkowego syfonu...

0
  • #6 02 Sty 2014 22:03
    pawkowow
    Poziom 6  

Po wyczyszczeniu tej części pralka znowu działa jak powinna :)

Wielkie dzięki dla wszystkich!

3