Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

znikający sygnał z satelity hot bird po podłączeniu anteny ustawionej na astrę

29 Gru 2013 12:00 3996 12
  • Poziom 2  
    Witam mam pytanie ,posiadam dekoder tvn hdmi jest to dekoder przystosowany do pracy z dwoma antenami satelitarnymi dzięki obsłudze przełącznika DiSEqC(typ Miton MT 211 2x1 switch) problem u mnie polega na tym iż gdy próbuję podłączyć drugą antenę do przełącznika i odebrać sygnał z Astry na 19 stopniach ginie mi sygnał z satelity hot bird ,antena ustawiona na astrę ma średnicę 80cm a na hot bird 70 cm,siła i jakość pasków poziom dobry(hot bird),w opcjach dekoder ustawiłem do obsługi przełącznika diseqC.Czy mógłby mi ktoś z Państwa podpowiedzieć co zrobiłem zle przy instalacji lub przy konfiguracji sprzętu.Bardzo dziękuję za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Może odwrotnie podłączyłeś anteny?

Powinno być: HB- wej. 1, A- wej. 2. Sprawdź w diseqCu i MENU dekodera.
  • Poziom 2  
    Zestaw podłączony mam właśnie tak jak Pan napisał i przy takiej konfiguracji powstaje zanik sygnału.

• Poziom 30  
    Jaki tuner posiadasz - podaj model.
    Masz diseqca 2.0 ! DiSEqC 2.0 jest kompatybilny w dół.
    Wymień diseqc.
  • Poziom 2  
    Dekoder nbox i przełącznik DiSEqC(typ Miton MT 211 2x1 switch)

• Poziom 30  
    A podłącz bez diseqa.
    Wejście 1 sat = HB
    Wejście 2 sat = ASTRA

lub z możliwością nagrywania jednego kanału z HB i oglądania innego kanału z Astry

znikający sygnał z satelity hot bird po podłączeniu anteny ustawionej na astrę
  • Specjalista Sieci, Internet
    jaccek755 napisał:
    Dekoder nbox i przełącznik DiSEqC(typ Miton MT 211 2x1 switch)

Kup inny przełącznik, a nie "coś" co go udaje, nawet w Googlach trudno go znaleźć....

• Poziom 30  
    Znaleźć można, ale nic nie mówię o tej firmie.
    j/w kolega ma rację. Wymień na jakiś "normalny" np. Axinga, EMP-C centauri i proponuje w wersji 1.0
  • Poziom 2  
    Dziękuję za poświęcony czas zastosuję się do Panów rady i zainwestuję w inny przełącznik,obiecuję że dam znać czy wymiana przyniosła oczekiwany efekt .Jeszcze raz dziękuję.
  • Poziom 32  
    Lata temu próbowałem podłączyć na Diseqc Hotbirda i Astrę ( a może Syriusza :D ). I pojawiły się problemy. Po dokładnym przeczytaniu instrukcji okazało się, że zalecają jak najkrótsze kable Od LNB do przełącznika Diseqc ( o ile pamiętam max 30cm) . A ja chciałem schować ów przełącznik w bardziej osłonięte miejsce i siła rzeczy kable były sporo dłuższe. Po zastosowaniu się do instrukcji było już O.K. Z tego co piszesz masz dwie anteny więc i kabelki do przełącznika będą długawe. Druga sprawa to jakie konwertery? Z doświadczenia wiem, że są problemy jeśli próbujemy połączyć przełącznikiem Diseqc Twina z Singlem ( spora różnica prądów i nie tylko ). Nie każdy model daje radę ( akurat tak właśnie mam u siebie i musiałem dobierać).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    mihal2002 napisał:

Chyba że w wycieczkach rowerowych.

Jadu widzę w narodzie nie brakuje ale w Polsce żyjemy. Pisząc, że są problemy z podłączeniem Twina to właśnie miałem na myśli, że nie każdy disek daje radę. Co zresztą kilkukrotnie w wątku zostało bądź wprost, bądź między wierszami powiedziane.
  • Użytkownik usunął konto