Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ulepszenie starszego komputera

29 Gru 2013 14:15 1629 15
  • Poziom 7  
    Witam. Posiadam komputer w którym chce wymienić procesor i kartę graficzną, a teraz trochę danych.
    Płyta główna Gigabyte GA-G31M-S2L (G31+ICH7, DualDDR2-800, SATA2, GBLAN,VGA, mATX, BULK)
    Procesor intel pentium E5200 (2,5GHz, 800FSB, 2MB Cache, LGA775, 45nm, BOX)
    Karta graficzna ASUS EAH3650 (Silent mg radeon HD3650 512MB DDR2 128bit)
    Moje oczekiwania to żeby poszły jakieś nowsze gry, koszt myślę że gdzieś w okolicach 500zł. Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 20  
    jak dla mnie to szkoda wydawać te 500 zł opchnij całego kompa i kup nowego jeżeli jesteś wymagającym graczem, na starej płycie za dużo nie zdziałasz ...

LGA775
    IntelŸ Core™ 2 Extreme / IntelŸ Core™ 2 Quad / IntelŸ Core™ 2 Duo / IntelŸ PentiumŸ Dual-Core / IntelŸ CeleronŸ
    1600 (O.C.)/1333/1066/800 MHz FSB

jeżeli bardzo chcesz to możesz wpakować Core 2 Duo E8400 1333 FSB, ale ja w tym sensu nie widzę
  • Poziom 7  
    Nie mam jakiś dużych wymagań ale żeby poszły takie gry jak symulator farmy 2014, Need For Speed Shift czy GTA IV. I pytanie czy takie procesory będom pasowaćdo tej płyty na co zwracać uwage
  • Poziom 20  
    przy wyborze procesora interesuje ciebie rodzaj socket-u tutaj lga775 , kolejną sprawą jest jakie procesory obsługuje twoja płyta główna tutaj masz do wyboru (IntelŸ Core™ 2 Extreme / IntelŸ Core™ 2 Quad / IntelŸ Core™ 2 Duo / IntelŸ PentiumŸ Dual-Core / IntelŸ CeleronŸ ) oraz częstotliwość FSB (1600 (O.C.)/1333/1066/800 MHz FSB ) najlepiej żeby pracowała na częstotliwości 1333Mhz , no i teraz jak znajdziesz procesor to musisz sprawdzić czy jest on na liście obsługiwanych procesorów przez twoją płytę jeżeli jest sprawdzasz wersje biosu podaną na samym końcu tabeli i sprawdzasz w swoim komputerze jeżeli masz taką samą wersję to będzie wszystko działać... jeżeli masz niższą to musisz grać nowszą wersję biosu, która pobierasz ze strony producenta
  • Poziom 7  
    Mich43l dzięki za szybko i dużo dającą odpowiedz, a jak sytuacja z kartą graficzną?
  • Poziom 20  
    Karta graficzna najlepiej jak by była na PCI Express x16 u ciebie to jest versja 1.0 o przepustowości 4000 MB/s ( 4 GB/s)
  • Poziom 43  
    Kup używany Core 2 Duo E8400 oraz używaną kartę Radeon HD6770/6790. Podaj model i moc zasilacza.
  • Poziom 43  
    Ten zasilacz będzie za słaby, ma słabą linie 12V. Te procesory są nieopłacalne bo tyle samo kosztują szybsze Core i5 na LGA1155.
    Grafika to koszt minimum 350zł za nadającą się do pogrania, więc nie wiem jak chcesz sie zmieścić w 500zł.
  • Poziom 43  
    Opłacalne średnio. To stara platforma już nierozwojowa i dawno zapomniana. To co podałeś to jakieś padła, już lepiej pozostać na tym co masz.
  • Poziom 7  
    W tej cenie do tej płyty nie kupie lepszego (bo te co podałeś nie pasują) więc procek i karta będą z tej aukcji, a jaki kupi zasilacz
  • Poziom 43  
    XFX Core 450, Corsair CX500, EVGA 500B.
  • Poziom 7  
    Ok dzięki wszystkim za szybką pomoc, mam nadzieje że ten zestaw dobrze będzie służył.

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie na ile wycenić laptopa acer aspire 7736Z z systemem Windows 7