Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 i HD - Zniknęły partycje na dysku twardym

29 Gru 2013 14:54 1857 2
  • Poziom 2  
    "Zniknęły" mi 3 partycje na dysku twardym i stacja CD. Nie widać ich ani w eksploratorze Windows ani w Norton Commanderze.
    Parę dni temu robiłem kopie zapasowe dysków na nowo zakupiony dysk zewnętrzny WD My Pasport. Dzisiaj mój komputer zawiesił się, zrobiłem reset i wtedy pojawił się komunikat o jakimś błędzie w Windowsie.
    Komputer zaczął bardzo długo się ładować - tak jakby się zawieszał, ale startuje. Dysk zewnętrzny jeżeli jest podłączony informuje, że nie może "znaleźć" partycji źródłowej.
    Proszę bardzo o pomoc - od czego zacząć?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wstaw screen z DMDE widok okna partycje. Wstaw też SMART dysku.
  • Poziom 2  
    Windows 7 i HD - Zniknęły partycje na dysku twardym Windows 7 i HD - Zniknęły partycje na dysku twardym Windows 7 i HD - Zniknęły partycje na dysku twardym

Dodano po 26 [minuty]:

Windows 7 i HD - Zniknęły partycje na dysku twardym
    To samo z programu HD Tune

Dodano po 3 [godziny] 27 [minuty]:

To chyba sprawa systemu. Sprawdziłem w pudełku - komputer ma fizycznie 2 dyski twarde 500G i 80G. Ten którego nie było widać to 80G - podzielony był na 3 partycje. Nie było również widać stacji CD i stacji dyskietek. Co ciekawe: oba dyski twarde widoczne były z poziomu BIOSA.
    Po którymś z kolei resetowaniu komputera pojawiła się formatka: "Autoodtwarzanie zawartości... Wykonana zostanie akcja domyślna lub inne opcje staną się niedostępne" i kolejne partycje dysku 80G zaczęły się wczytywać, jakby były skądś kopiowane. W tej chwili widoczne mam wszystkie 5 partycji.
    Szczerze mówiąc nic z tego nie rozumiem. Ktoś może mi wyjaśnić co tu się dzieje? Czy muszę myśleć o zainstalowaniu od nowa systemu?