Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G505S czy Asus X550C ?

29 Gru 2013 15:20 4335 16
  • Poziom 8  
    Dzień dobry muszę jak najszybciej kupić nowy laptop. Zależy mi na komputerze dość smukłym i można powiedzieć w miarę wydajnym. Czasem lubię w coś pograć, np. w The sims 3, GTA IV, Mafia II, może jak będzie to w GTA V. Nie mam dużych wymagań gry nie musze działać na najwyższych detalach byle tylko było to w miarę płynnie. Komputer nie może kosztować więcej niż 2000 zł i lepiej aby miał Windows 8.
    upatrzyłem dwa modele:
    Lenovo G505S z Windows 8:
    CPU: AMD A8-5550M
    GPU: Radeon HD8570M 2Gb
    RAM: 4Gb, DDR3, 1600Mhz

Asus X550CC-XO072H z Windows 8:
    CPU: Intel Core i3-3217u
    GPU: Nvidia GeForce 720M 2Gb
    RAM: 4Gb, DDR3, 1600Mhz
    Proszę o waszą opinię który z tych laptopów do zastosowań wyżej opisanych byłby lepszy (szybszy). Dodam jeszcze iż ten Asus ma matryce matową a nie glare. Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 43  
    Oba sa bardzo słabe na podane wymagania. Acer V3 571G i3 3120M 4GB GT730M Win8 to będzie najlepsze rozwiązanie dla twoich zastosowań.
  • Poziom 8  
    Tzn. ja jeżeli chodzi o gry nie mam dużych wymagań najczęściej używane były simsy 3, ale to i tak rzadko gram więcej przeglądam internet. Mówisz, że są słabe tzn. te gry by mogły nie działać czy zamulały by ?
  • Poziom 43  
    Działałyby ale na niskich detalach i będą sie przycinać zwłaszcza GTA i Mafia. Ten Acer to takie minimum do pogrania.
  • Poziom 8  
    Dobrze a jeżeli nie mogę wybrać innych niż te dwa co opisałem wyżej, to który jest lepszy (wydajniejszy). Niestety mam bardzo ograniczony wybór.
  • Poziom 43  
    To gdzie ty to kupujesz ? W mongolii ? Jak masz taki wybór to bym sie raczej wstrzymał aż pojawią się nowsze laptopy po nowym roku.
  • Poziom 8  
    Nie w Mongolii, w Polsce no niestety gdyby to zależało wyłącznie ode mnie lub gdybym miał więcej pieniędzy to kupiłbym coś innego, ale niestety musze wybrać szybko pomiędzy tymi i dlatego pytam który z tych 2 jest lepszy
  • Poziom 9  
    Ja bym brał asusa. Przynajmniej na i3 jest. Ostatnio kupiłem podobny z tej serii i jestem mega zadowolony
  • Poziom 43  
    Tylko że to niskonapięciowy i3, zegar 1.8GHz to mają już smartfony...
  • Poziom 8  
    No dobrze napewno znasz sie lepiej ode mnie postaram sie o tego acera a jak nie to, np. lenovo g500H z core i3-3110m i hd8750m 2gb bylby ewentualnie dobry (porównywalny do tego acera v3, który poleciłeś?)
  • Poziom 43  
    Mniej więcej porównywalny. Tylko jak wybierzesz grafikę AMD radeon to nie instaluj Win8 bo jest problem z dobrymi sterownikami pod te karty (mobilne).
  • Poziom 14  
    Przy takich parametrach i przedziale cenowym jaki podałeś, dobrym wyborem może być kupno laptopa Lenovo IdeaPad G500S. Mieści się on w Twoim przedziale cenowym i dodatkowo ma jeszcze pojemniejszy dysk (1 TB). Gry które wymieniłeś, powinny działać bez zarzutu. Sprzęt ten sprawdzi się zarówno do grania jak i do zwykłych, codziennych zadań.
  • Poziom 8  
    Nie, jednak zastanawiam się pomiędzy tym Acerem, którego mi polecono i Lenovo G500H. Ale wybór padnie chyba na Lenovo z Windows 7 (skoro na windows 8 są problemy) parametry podobne a wydaje mi się, że jest lepiej wykonany i ładniejszy od Acera. Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 8  
    Kupiłem Lenovo G500H i pragnę go trochę opisać może komuś się to przyda... Zdjęcia z internetu często różnią się od prawdziwego wyglądu. Laptop nie jest tupu slim tak jak chciałem, ale nie jest gruby (w internecie wydawał się bardziej gruby) tylko dość ciężki. Spód, boki i pokrywa wykonane z plastiku dobrej jakości jedynie pokrywa się nie mocno ugina. Pulpit roboczy chyba jest z aluminium (ciężko wyczuć, ale jest zimny jak metal ) niestety wykonany na wyskoki połysk i zbiera odciski palców. Klawiatura wykonana z matowego plastiku jest dość płytka ale mi akurat wygodnie się na niej pisze. Jest cicha. Gładzik jest duży i jego powierzchnia jest chropowata, bardzo czuły mnie denerwują gesty systemowe w starym laptopie tego nie było i ciężko jest się przyzwyczaić. Głośniki grają bardzo przeciętnie w porównaniu do starego della, dźwięk jest jakiś płytki ale może można to zmienić, nie wiem. Ramka matrycy wykonana z plastiku niestety na wysoki połysk i zbiera odciski palców. Ekran 1366x768 niestety błyszczący co moje oczy już to odczuwają po paru chwilach pracy (to mój pierwszy notebook z glare) wszystko się odbija i oczy dużo szybciej się męczą. Komputer chodzi bardzo cicho przy przeglądaniu internetu prawie go nie słychać, nie grzeje się. Jeżeli chodzi o hałas przy pracy pod obciążeniem to nie wiem tego jeszcze. Wszystko jak na razie chodzi szybko i płynnie. Nie miałem czasu teraz w nic grać i prędko nie będę mieć ale jak coś to napiszę potem jak to wyglądało. Bateria trzyma dość długo. Jeszcze raz dziękuję za pomoc pomogło mi to w wyborze komputera.
  • Poziom 29  
    Może kupiłeś G580 a nie G500 bo właśnie ten pierwszy ma aluminiowy pulpit roboczy.
  • Poziom 8  
    Nie to nie G580, ale to chyba nie jest metal po prostu przypomina on aluminium wyglądem
  • Poziom 8  
    Jeżeli chodzi o gry tj. simsy 3, mafia II, gta IV działają płynnie na wysokich detalach. Zdaję sobie sprawę, że nie są to najnowsze tytuły ale dość wymagające. Laptop ten jednak nie jest demonem prędkości i czasem w normalnych warunkach pracy, np. kiedy coś dużego przenosi się z dysku na inny dysk bądź coś dużego się kasuje system wyraźnie zwalnia. Poza tym chodzi płynnie i bez przycięć. W dodatku zauważyłem, że pulpit roboczy dość łatwo zbiera rysy.