Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SOny CDX-M700R i martwy panel..

26 Mar 2005 18:41 2009 6
  • Poziom 16  
    problem polega na tym, że panel nie reaguje na wciskanie jakiegokolwiek przycisku.. Reset nie pomaga.. Po wciśnięciu przycisku odpowiadającego za obrót panela w głośnikach słychać jedno piknięcie, krótką przerwę, a następnie 3 piknięcia i brak reakcji... Po sprawdzeniu miernikiem wychodzi na to, że napięcie między masą a każdym z wyjść silniczka odpowiadającego za obrót panelem wynosi około 12V, ale jest tylko na chwilke, po czym po piknięciach sygnał znika.. Silniczek nawet nie drgnie.. Co może byc tego przyczyną?
  • Poziom 27  
    Sprawdż taśmę łączącą panel z płytką.
  • Poziom 16  
    No tak.. Ale przecież jak wcisnę przycisk na panelu, to słychać odpowiedź w głośnikach.. Poza tym radio i wszystkie pozostałe jego funkcję działają.. Tak więc to chyba wyklucza taśmę..
  • Poziom 27  
    A jeśli jest pęknięta tylko 1 ścieżka?To radio będzie działać prawidłowo?Chyba nie.Opisuj DOKŁADNIE swój problem ,bo w 1 poście piszesz,że radio nie reaguje na żadne klawisze a w 2 że radio działa tylko nie wykonuje poleceń z klawiatury.
  • Poziom 16  
    No tak.. Faktycznie - przepraszam za pomyłke... Oczywiście cały problem dotyczy tylko i wyłącznie napędu motorycznego panela w tym radiu.. Wszystkie przyciski sterujące na panelu działają, tylko że po wciśnięciu przycisku odpowiadającego za obrót panelu nie ma nic, po za piskami w głośnikach.. Poza tym wczoraj sprawdziłem co nieco i teraz tak:
    -taśma jest dobra, wszystkie ścieżki przewodzą...
    -silnik po podłączeniu do osobnego źródła prądu o nap. 12V kręci się w obie strony
    -mikrostyk, umieszczony na kole zębatym informujący silnik o pozycji panela również jest dobry..

Sprawdziłem miernikiem napięcia na zaciskach silnika i okazało się, że po wciśnięciu przycisku "open" nie ma żadnej różnicy potencjałów, ale po sprawdzeniu napięcia pomiędzy jednym z zacisków silnika a masą (przy wciśnięciu przycisku "open") na każdym z nich pojawia się na chwilke 12V..

Z tego wyciągnąłem taki wniosek, że jakis układ podaje na oba zaciski silnika jednocześnie +12V, a nie tak jak powinno być - na jeden zacisk 12V, a na drugi masę.. Dlatego tez silnik się nie obraca..

Tylko teraz pytanie... Czy da się to jakoś naprawić ?
  • Poziom 27  
    Zlewej strony w rogu płytki jest scalak SMD i tranzystor zasilający ten układ .Sprawdż czy scalak nie jest wybuchnięty(dzieje się tak w przypadku kiedy ktoś chce obrócić panel przez podanie napięcia na silnik bez odłączenia kabli).
  • Poziom 16  
    Sprawdziłem.. Otóż jeśli chodzi o ten układzik firmy Sharp o czterech końcówkach to nie jest on wybuchnięty.. Mogę gdzieś dostaćten układzik? Ewentualnie jaki jeszcze ukłąd mógł pójść, gdzie mogę takie dostać i czy dam radę to samemu wymienić?