Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silicon Bas Ars - Po rozladowaniu akumulatora, centralka nie podaje "minusa

Qster 29 Gru 2013 16:23 1020 2
  • #1 29 Gru 2013 16:23
    Qster
    Poziom 1  

Witam.

Mam zamontowany alarm marki Silicon Bas Ars, w Suzuki Grand Vitara. Jakiś tydzień temu padł mi całkowicie akumulator. Po naładowaniu akumulatora nie odpalił samochód. Nie ma iskry na świecach. Po przeczytaniu kilku postów na forum, stwierdziłem że winą należy obarczyć autoalarm. Dodam że centralny zamek, miganie kierunkowskazami w samochodzie podczas włączenia się alarmu działają normalnie. Syrena nie wyje bo nigdy nie wyła od kiedy mam ten samochód. Znalazłem przekaźnik blokady zapłonu i okazało się że nie działa. Gdy masę podpiąłem od akumulatora do przekaźnika zamiast od sterownika, przekaźnik zadziałał. Samochód jednak nie odpalił.
    Najchętniej to wywalił bym ten alarm, ale potrzebuje centralnego zamka otwieranego pilotem. Chodzi mi o to jak ominąć ten przezkaźnik ? Połączenie przeciętych kabli w które podłączony został przekaźnik nic nie dało.

Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam.

0 2
  • #2 29 Gru 2013 16:58
    Ireneo
    Poziom 40  

Alarm jak poda masę to przekaźnik blokuje,czyli na włączonym alarmie.Skoro więc nie pomogło zwarcie przewodów przekaźnika,zapewne fioletowych,to przyczyna tkwi raczej w aucie.Stawiam że immo w aucie padło w wyniku rozładowania aku.

0
  • #3 29 Gru 2013 17:12
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Qster napisał:
    Połączenie przeciętych kabli w które podłączony został przekaźnik nic nie dało.
    Więc nie wiem po co założyłeś ten temat? Nie obraź się, ale masz jakieś problemy z logicznym myśleniem, ewentualnie kompletnie nie wyciągasz wniosków z oczywistych faktów. Skoro likwidujesz blokadę zapłonu, a samochód dalej nie odpala, to raczej powinieneś udać się do kogoś kompetentnego, a nie zakładać niepotrzebny temat na forum czepiając się z uporem alarmu.

0