Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik na pilota IRS-250 - Nie przełącza na nowym dekoderze Sagemcom DSI83

29 Gru 2013 17:19 2292 14
  • Poziom 9  
    Witam,

mam problem z przełącznikiem konwerterów IRS-250. Przełącznik działa na pilota, tzn. dłuższe przyciśnięcie przycisku na pilocie powoduję przełączenie konwerterów.
    I tu pojawia się problem. Przełącznik działa bez problemu ze starym dekoderem Philips DSR 3201/91. Po podłączeniu nowego dekodera Sagemcom DSI83, przestaję poprawnie działać. Podczas próby przełączenia konwertera widać jak dioda pulsuję i na moment następuje przełączenie, lecz po kliku sekundach pojawia się komunikat brak sygnału, sprawdź instalację. Czym to może być spowodowane i jak obejść ten problem, aby przełącznik współpracował poprawnie z nowym dekoderem.
    Zaznaczę, że stary dekoder był podpięty z TV kablem euro, nowy jest połączony przez HDMI.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Zastosuj diseqc...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
  • Poziom 9  
    Mógłbyś polecić jakiś konkretny , który będzie współpracował z sagemcom na 100%.
    Jak dokładnie przełącza taki przełącznik? Czy w dekoderze trzeba coś ustawiać?
  • Poziom 35  
    Zanim coś kupisz sprawdź w menu możliwość wyłączenia sterowania diseqc, tak jak podał kol. kkknc.
    Jeśli to nie zadziała to wymień obecny przełącznik na diseqc.
    Czemu w ogóle nie zastosowałeś diseqc do poprzedniego dekodera?
  • Poziom 9  
    W menu dekodera nie ma opcji włączania/wyłączania disegc.
    Tego IRS założył mi instalator, któremu powiedziałem czego oczekuję. Nie zostało mi zaproponowane nic innego. Więc chyba pozostaję mi opcja diseqc, tylko który konkretnie. Mam dwa konwertery ustawione na astrę i hotbird. Jeden konwerter z poczórnym wyjściem, jeden konwerter z pojedyńczym. Lecz tak naprawdę wykorzystuję obecnie tylko po jednym kablu z każdego konwertera. Przewody mam poprowadzone do domu, więc przełącznik może być wewnętrzny. Najważniejsze żeby współprtacował z Sagemcom DSI83.
  • Poziom 35  
    Nie wiem, czy ten Sagemcom ma jakieś upodobania w tym zakresie...
  • Poziom 9  
    Pytanie, czy on obsługuje w ogóle protokół Diseqc?
  • Poziom 35  
    Tak.
    1 (A) -Hotbird
    2 (B) Astra
  • Poziom 9  
    Czy muszę szukać przełącznika diseqc 1.0 czy może być wersja 2.0?
  • Poziom 35  
    Poszukaj w specyfikacji dekodera, prawdopodobnie 1.0
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    KIEROWCA_VW napisał:
    prawdopodobnie 1.0

bobwoj napisał:
    Czy muszę szukać przełącznika diseqc 1.0 czy może być wersja 2.0?

Musi być 1.0.
    Może być spory problem, by taki przełącznik dostać.
  • Poziom 9  
    W niektórych specyfikacjach jest napisane, że przełącznik obsługuję protokół DiSEqC1.0 lub DiSEqC2.0. W innym miejscu przeczytałem, że Diseqc2 zawsze posiada kompatybilność wsteczną do Diseqc1.

Czy to prawda?
  • Poziom 9  
    W związku z tym zamykam temat, dziękuję za pomoc.