Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa D - Parrot MKi9200 na TID, ISO czy Line-In

wnowak 29 Gru 2013 18:32 1998 2
  • #1 29 Gru 2013 18:32
    wnowak
    Poziom 11  

Chcę zainstalować zestaw głośnomówiący Parrot MKi 9200 do Opel Corsa D. Udało mi się znaleźć moduł do integracji z kierownicą (Parrot Unika). Chciałbym żeby wyświetlała się na wyświetlaczu samochodowym TID informacja z Parrota.

1) Czy jest gdzieś moduł do integracji Parrota z trójfunkcyjnym wyświetlaczem TID (Triple-Info-Display) Opla?
    2) Czy lepiej podpiąć Parrota przez złącze ISO czy Line-In? W instrukcji instalacji Parrota podają te dwie możliwości, ale piszą:
    "Using the two pairs of line-out will enable you to take advantage of
    the streaming audio function in stereo over your vehicle’s speakers."

Przecież przez ISO też pójdzie na wszystkie głośniki stereo?

0 2
  • #2 04 Sty 2014 12:28
    Mihó
    Poziom 27  

Lepiej przez złącze PHONE IN. Będzie od razu wyciszało radio.
    Nie spotkałem się z żadnym adapterem wyświetlacza

0
  • #3 09 Sty 2014 11:42
    wnowak
    Poziom 11  

Nie było złącza PHONE In. W sumie elektryk podpiął się przez kostki ISO (po przejściówkach ISO/Fakra). Muzyka z Parrota gra, sterowanie Parrotem z fabrycznych przycisków na kierownicy działa! A do Line In jest chyba podpięte fabryczne złącze Line In (to obok szczelin na monety). To co później doczytałem na forum Parrota, to Line In stosuje się gdy podpięcie przez ISO czasem powoduje podwójne wzmocnienie. Parrot ma swoje a fabryczna instalacja swoje, więc jest przesterowanie. A podpięcie przez Line In zapobiega omija wbudowany wzmacniacz. Ale, wtedy musi być w radiu opcja wyboru jako źródła, a u mnie są tylko 2 źródła we wbudowanym radiu:
    1) radio/CD
    2) AUX czyli fabryczne złącze Line In (obok szczelin na monety).

0
  Szukaj w 5mln produktów