Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 406 99r 2.0 16v - Niesprawna klimatyzacja, po przeróbkach, schemat

ma3-4ysz 29 Gru 2013 19:05 3744 5
  • #1 29 Gru 2013 19:05
    ma3-4ysz
    Poziom 24  

Witam!

Peugeot 406 kombi po lifcie czyli D9 vf38erfre80869748 nr dam 0824989
    Silnik 2.0 16V 99kW 138KM EW10J4 RFR z jedną sondą λ, tylko obiegiem EGR, bez pompy powietrza. Jeden wentylator chłodnicy dwubiegowy.

Proszę o jakiś schemat elektryczny klimatyzacji z opisem co jest co, np wygenerowany z autodaty do mojego modelu.
    Przeszukałem forum (większość schematów podobna jest do np https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...tyzacja&sid=112f0df6ff0298a87fe41d5111bbf0cb) i jest dużo tego ale do starszych modeli z silnikami XU, jak próbowałem dochodzić co jest co to różnią się bezpiecznikami i obwodem wentylatora-ów.

Nabyłem auto z niedziałającą klimatyzacją w nieznanym stanie poza widocznym wyciekiem z kompresora oraz przeróbkami w obwodzie załączania sprzęgła. Na początek chcę ogarnąć co to za przeróbka w instalacji - lub jakaś akcja serwisowa. W skrzynce bezpieczników dołożony jest przekaźnik, który podaje +12V z aku przez bezp 20A na przewodzie do sprzęgła kompresora równolegle do rozwiązania fabrycznego. Sterowania cewką jeszcze nie rozgryzłem.
    Wydaje mi się, że kluczem do zrozumienia tej modyfikacji będzie fabryczny schemat sterowania wentylatorem chłodnicy od czujnika temp. cieczy chłodzącej oraz (tak przypuszczam) z BSI przy załączeniu klimatyzacji. Po prostu potrzebne mi wiedzieć co i jak i kiedy może załączać wentylator chłodnicy. Albo inaczej jak BSI poprzez co załącza went kiedy załączy się klimatyzacja.

Pozdrawiam
    ma3-4ysz

• #2 13 Lut 2015 16:23
    janekksebki1
    Poziom 1  

Witam, pod jakim numerem jest bezpiecznik wentylatora dmuchawy?

• #3 06 Mar 2015 16:07
    ma3-4ysz
    Poziom 24  

Cytat:
    Witam pod jakim numerem jest bespiecznik wentylatora dmuchawy

Temat, który założyłem bardziej dotyczy obwodu wentylatora chłodnicy a nie nawiewu, ale niech Ci będzie.
    W d9 po kwietniu 99r jest to bezpiecznik F40 40A w skrzynce w przedziale osobowym (górny rząd po prawej stronie).
    A tak dokładniej z + aku idzie na bezpiecznik MF13 50A w komorze silnika, potem na stacyjkę, ze stacyjki na F40 40A, z bezpiecznika na regulator obrotów (schowany w kanale nawiewu za wylotem z wentylatora), z regulatora idzie na wentylator.

• Pomocny post
    #5 19 Lip 2015 08:31
    766630
    Usunięty  
  • Pomocny post
    #6 19 Lip 2015 10:14
    artur.heise
    Poziom 15  

Georgesgr, faktycznie mój błąd - podesłałem D9 2001, zamiast D9 - przepraszam za zamieszanie.

To nie tylko schemat blokowy - pod schematem blokowym są schematy ideowe, rozmieszczenia i rozpiski pinów we wtyczkach.

Wrzucam schematy klimy + wentylatorów dla D9 przed DAM 9001 - może się komuś przydadzą.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME