Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 1.8 TDCI 2004r. - Nie odpala po wymianie uszczelki pod głowicą

29 Gru 2013 19:10 5202 20
  • Poziom 9  
    Jak w tytule Ford Focus 1.8 TDCI 2004r. 159000 km. nie odpala po wymianie uszczelki pod głowicą pomimo, że wszystko przeprowadzone zostało prawidłowo tzn:
    Przed rozebraniem został w pierwszej kolejności odłączony akumulator, silnik ustawiony na pracę na pierwszym cylindrze (blokada wałka i wału), głowica splanowana w porządnym warsztacie łącznie z obniżeniem zaworów i wymianą podkładek, uszczelka stalowa reinz 4 karby (taka jaka była), wszystko zmontowane prawidłowo i podłączone oryginalnie, nowe świece żarowe, wszystko zrobione w czystości, wszystkie czujniki sprawne, i nadal nic :-( auto próbuje łapać na 2 cylindry.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 19  
    A głowica była na szczelności? Ciśnienia zmierzone? Paliwo dochodzi? Jakie błędy po diagnozie?
  • Poziom 9  
    Tak głowica sprawdzona na szczelność (pełny pakiet), a po diagnozie żadnych błędów.
  • Poziom 19  
    No to w parametry i sprawdzic ciśnienie na lisstwie wtryskowej i wszystko będzie jasne.
  • Poziom 9  
    wirus466 napisał:
    No to w parametry i sprawdzic ciśnienie na lisstwie wtryskowej i wszystko będzie jasne.

A gdzie najlepiej się wpiąć i jakie jest prawidłowe ciśnienie?.
  • Poziom 19  
    Bez jaj... Podpinasz się pod obd i tyle tylko jakim sprzętem dysponujesz? Auto nie jest zapowietrzone? Poluzuj nakrętki na wtryskach zakręć rozrusznikiem i zobacz czy paliwo podaje.
  • Poziom 9  
    wirus466 napisał:
    Bez jaj... Podpinasz się pod obd i tyle tylko jakim sprzętem dysponujesz? Auto nie jest zapowietrzone? Poluzuj nakrętki na wtryskach zakręć rozrusznikiem i zobacz czy paliwo podaje.

Tak paliwo podaje, z tym jest wszystko ok. nawet pompką przepycham przez filtr dodatkowo w celu podwyższenia ciśnienia na zasileniu, a sprzęt delphi.
  • Poziom 19  
    Jaki delphi?

Dodano po 4 [minuty]:

Ma opcje odczytu parametrów silnika?
  • Poziom 9  
    delphy ds150e
  • Poziom 19  
    Da się sprawdzić parametry pracy silnika?
  • Poziom 9  
    Tak łącznie z kodowaniem wtryskiwaczy itp. robi rzeczy których kts nie potrafi.
  • Poziom 19  
    To jakie ciśnienie na listwie wtryskowej pokazuje w trakcie kręcenia rozrusznikiem.
  • Poziom 9  
    Tego nie wiem bo to mój kolega robił odczyty i mówił, że wszystko jest ok., ale na kolegów trzeba brać poprawkę, jak wróci za tydzień to sam podejrzę.
  • Poziom 8  
    To są wadliwe układy paliwowe. Często jak wtryski poleżą to trzeba rozebrać i wyczyścić.
  • Poziom 9  
    drugimv6 napisał:
    To są wadliwe układy paliwowe. Często jak wtryski poleżą to trzeba rozebrać i wyczyścić.

Jak rozebrać i wyczyścić?, chyba raczej oddać do regeneracji.
    Dzisiaj sprawdziłem i 3 wtryskiwacze się nie otwierają i jak na razie powód nieznany, ale jak wróci mój kolega to podepniemy pod komputer i zobaczymy z jakiego powodu.
  • Poziom 18  
    A to nie w tych silnikach pompa paliwowa sypie opiłkami które wszystko zapychają?
  • Poziom 9  
    QuantumXXX napisał:
    A to nie w tych silnikach pompa paliwowa sypie opiłkami które wszystko zapychają?

Tak to właśnie w tych silnikach łożysko w pompie się łuszczy ale jak na razie to z tym problemu nie ma, raczej jest błąd po stronie sterowania.
  • Poziom 8  
    Kitek_1982 napisał:
    drugimv6 napisał:

Jak rozebrać i wyczyścić?, chyba raczej oddać do regeneracji.
    Dzisiaj sprawdziłem i 3 wtryskiwacze się nie otwierają i jak na razie powód nieznany, ale jak wróci mój kolega to podepniemy pod komputer i zobaczymy z jakiego powodu.

W jaki sposób sprawdziłeś czy się otwierają?
  • Poziom 9  
    W jaki sposób sprawdziłeś czy się otwierają?[/quote]

Przykręciłem na zewnątrz do rozdzielacza.
  • Poziom 9  
    Wysłałem wtryskiwacze do czyszczenia i po powrocie i ponownym zamontowaniu silnik pracuje idealnie.