Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tv - analogowa kablówka + cyfrowa naziemna

Cairax 29 Dec 2013 19:27 3534 3
    Cairax
    Level 11  
    no dobrze to wszystko jest jasne ale ja mam :
    -kablowke (wylacznie kanaly analogowe) ze sciany wystaje wtyczka rf (tradycyjna wtyczka antenowa wczesniej podlaczona do ichnego gniazda na wkrecane wtyczki)btw
    -i jak wszyscy w rp możliwość odbioru sygnału cyfrowego
    - telewizor dosc nowy (blaupunkt 32 led hd tv 100 amr)
    ale tv ten posiada tylko jedno gniazdo rf in
    do odbioru tv cyfrowej naziemnej mam jakis taki dipol ktory ma oczywiscie wtyczke rf
    ustawiajac programy w tv mam mozliwosc ustawienia tylko analogowych tylko cyfrowych anawet jest opcja wyszukiwania i tego i tego.
    akurat nie posiadam trójnika rf i z tad moje pytanie czy jak polacze te dwa kable antenowe z kablowki i z anteny naziemnej na skrętke to :
    pytanie1 - tv wyszuka poprawnie mi wszystkie kanaly??
    pytanie2 - czy na przyszlosc i dla jakosci trójnik rf wystarczy skoro jedno gniazdo w tv
    pytanie3 - a moze jest inny poprawny lepszy wygodniejszy i w ogole normalny sposob na podlaczenie tego a ja plote bzdury??

nic to musialem napisac nowy temat bo ten https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2696157.html juz zamkniety chociaz pasowalo moje pytanie
    czekam na szybka odpowiedz bo wlasnie zabieram sie do podlaczania i ustawiania programow pzdr i z gory dzieki za pomoc
  • Helpful post
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    Cairax wrote:
    akurat nie posiadam trójnika rf i z tad moje pytanie czy jak polacze te dwa kable antenowe z kablowki i z anteny naziemnej na skrętke ...

Bez obrazy ale TY chyba sobie z Nas robisz jakieś "jaja" zadając w ten sposób pytanie. :!:

Quote:
    pytanie3 - a moze jest inny poprawny lepszy wygodniejszy i w ogole normalny sposob na podlaczenie tego a ja plote bzdury??

Bez obrazy (drugi raz) ale zdecydowanie możesz i powinieneś podłączyc poprzez system przekaźnika lub przełącznika.

Pisaliśmy już o takich podłączenia.

Regulamin pkt 3.1.16.
    3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.

UWAGA : nie wolno podłączać sygnałów TVKablowej z TV naziemną. :!::!:

Quote:
    nic to musialem napisac nowy temat bo ten https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2696157.html juz zamkniety chociaz pasowalo moje pytanie

I zrobiłeś bardzo poprawnie zakładają nowy własny temat.
    Zalecenia w dziale : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1990612.html .

Nie zapominaj o Naszej polszczyźnie w myśl regulaminu pkt 3.1.13.

Pozdrawiam.
    Cairax
    Level 11  
    Dzieki za rady dotyczace forum przykro mi ja nie mam 9000 postow

Polaczylem wiec dwa przewody w jedna wtyczke i rzeczywiscie telewizor sam wyszukal 46(atv) i 22(dtv) szukalem na podaczonym tym dipolu do pradu co zauwazylem bardzo zaklucalo sygnal analogowy z kablowki.
    programy dtv z naziemnej maja w ogole lepsza jakosc nawet jak odlaczylem z pradu, analogowe wtedy za to polepszaja sie nieco.
    nie mialem pojecia ze skoro mam kablowke nie moge odbierac rownoczesnie tv ogolnopolskiej to musi byc zart

pozdrawiam
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    Cairax wrote:
    Dzieki za rady dotyczace forum przykro mi ja nie mam 9000 postow

Tu nie ilość napisanych postów świadczy o tym a raczej "funkcja" tu pełniona. :D

Quote:
    Polaczylem wiec dwa przewody w jedna wtyczke i rzeczywiscie telewizor sam wyszukal 46(atv) i 22(dtv) szukalem na podaczonym tym dipolu do pradu co zauwazylem bardzo zaklucalo sygnal analogowy z kablowki.

Uwierz mi, że dlatego przestrzegamy wszystkich takich co kombinują w ten sposób, bo może to być ze strony operatora TVK jako :
    - zerwanie umowy w opisie, że nie wolno nic podłączać (sygnałów, urządzeń czy dekoderów) do istniejącej instalacji TVK, która jest instalacją zamkniętą
    - powodować to może (czytamy : musi) wprowadzanie zakłóceń do sieci kablowej
    - powodować to musi (czytamy : musi) wprowadzać zakłócenia emitowanych sygnałów TVK do tzw. "eteru"

Nie ryzykuj . :cry: :D

Pozdrawiam.