Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy karta dźwiękowa 106 dB jest dobra do słuchawek Razer Tiamat 7.1

29 Gru 2013 20:08 1278 2
 • Poziom 8  
  Witam,

  Na święta dostałem słuchawki Razer TIAMAT 7.1 (8 kanałowe), jednak nie pomyślałem że moja dźwiękowa integra będzie szumieć więc chyba muszę kupić dodatkową.

  Myślę o SOUND BLASTER AUDIGY RX : http://pl.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-audigy-rx

  Słuchawki Razer TIAMAT 7.1 : http://www.razerzone.com/gaming-audio/razer-tiamat-71

  Otóż karta ma na wyjściu stosunek szumów 106 dB a słuchawki odpowiednio
  w załączniku

  Pytanie brzmi czy te 106 dB wystarczy aby nie słyszeć szumów.

  Z góry dzięki
 • Moderator - Komputery Serwis
  Witaj,
  Prawdopodobnie mylisz dwie wartości wyrażane w decybelach. W przypadku karty dźwiękowej podajesz SNR (stosunek sygnał-szum, Signal-Noise-Ratio), w przypadku słuchawek jest to teoretycznie maksymalna głośność osiągana z poszczególnych głośników. Te parametry nie mają ze sobą wiele wspólnego. Sprawdzałeś już, jak bardzo odczuwalnie szumi Twoja zintegrowana karta?
 • Poziom 8  
  Rzeczywiście masz racje, a czy twoim zdaniem ta karta wystarczy, obecnie moja integra ma stosunek szumów 85 dB, więc Sound Blaster powinien być o niebo lepszy, a i czy rozwiąże to problem znacznie zwiększonego szum gdy podłącze mikrofon analogowy, może lepiej kupić mikrofon na USB poza tym czy montaż dodatkowej karty zniweluje kwestie szumu np gdy ruszam myszą (moim zdaniem to nie ekranowane masy).
  Czekam na odpowiedzi i z góry dzięki, niestety nie mogę dawać punktów za wartościowe odpowiedzi bo sam ma tylko kilka :D