Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bramki kasowe (sklepowe). Na jakiej zasadzie to działa?

lisos 26 Mar 2005 19:16 20077 5
    lisos
    Level 22  
    kupiłem buty które wykrywa bramka kasowa (piszczy)
    kasjerka powiedziała że narazie nie mają kodu odblokowującego
    zaciekawiło mnie to-jaka jest zasada działania tych czujników (alarmów), czy można czymś w domu odblokować?
    tomhub
    Level 19  
    Heh.Dooobre.A może to nie buty...?..?..? Co będzie jak to usuniesz?tak Ci przeszkadza w chodzeniu?Jak to działa?Pole magneto-elektryczne i radiowe dezaktywowalne lub bypass. Etykieta dezaktywowalna jest naklejana na towarze chronionym i podczas sprzedaży jest wynoszona wraz z towarem chronionym, przedtem jednak jest dezaktywowana za pomocą dezaktywatora umieszczonego przy stanowisku kasowym. Etykiety bypass nie są dezaktywowane i stosuje się je głównie w wypożyczalniach książek, kaset video itp. czyli wszędzie tam gdzie stanowisko kasowe przylega do systemu sygnalizacji kradzieży i możliwe jest wydawanie towaru przez obsługę, poza bramkami.Przeleć te buty cewka do rozmagnesowywania kineskopów i powinno byc po kłopocie.Nie sadze że latasz z klipsem z nadajnikiem i go nie zauwazyles.No klipsa to juz trzeba zdjać specjalnym otwieraczem.W systemach mozna tez wykożystać technikę stosowaną w urządzeniach radarowych; system emituje krótkie impulsy radiowe, a następnie odbiera echo odbite od zakłócających fale radiowe klipsów znajdujących się w zasięgu działania anteny.
    A ja ci mówie zdejmij buty i przejdz na bosaka zobaczysz że to nie one piszcza :D.Ale gdzieś Ty to załapał?
    lisos
    Level 22  
    pójdę po świętach do tego samego sklepu i zdezaktywuję ale dlaczego jest tak jak napisałem wyżej (kod)
    dodam że na buty reaguje mocno wykrywacz metali
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    No to trzeba buty poświęcić nauce i zrobić sekcję :D Może gdzies masz wklejoną tę cholerną etykietke. Kiedyś spotkałem się z takim zabezpieczeniem, że towar po zapłaceniu kasjerka kładła na jakis specjalny pad celem, jak to mówiła rozmagnesowania. Ale nie mam pojęcie jak to działało.
    solecki.m
    Level 26  
    lisos wrote:
    ...
    dodam że na buty reaguje mocno wykrywacz metali

Hmmm, dziwna rzecz...
    A jak na te buty zachowuje się licznik Gajgera-Milera?
    Nie świecą same w ciemnym przedpokoju? :wink:
    User removed account
    User removed account